:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C lekkie zachmurzenie

BUDŻET WOJEWÓDZTWA 2018 R.

Informacje, BUDŻET WOJEWÓDZTWA - zdjęcie, fotografia

Rekordowe środki na inwestycje – tak przedstawia się budżet Mazowsza na 2018 r. Na modernizacje i budowy dróg, doposażenie i remonty w placówkach służby zdrowia i instytucjach kultury na terenie subregionu siedleckiego, władze Mazowsza przeznaczą 100 mln zł. Nie zabraknie środków także dla organizacji pozarządowych oraz na wsparcie mazowieckich jednostek OSP.

Znaczna część zaplanowanych na 2018 r. wydatków inwestycyjnych zostanie przeznaczona na rozbudowę infrastruktury drogowej. Na ten cel Mazowsze przeznaczy ponad 570 mln zł, z czego blisko 76 trafi do subregionu siedleckiego. Ponad 20,3 mln zł pochłoną natomiast inwestycje w siedleckim szpitalu, a ponad 3,3 mln zł – w instytucjach kultury. Znajdą się także środki na wsparcie dla organizacji pozarządowych – 34,4 mln zł. Znaczącą pozycją w budżecie Mazowsza są także dotacje dla przewoźników kolejowych – spółek Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa. W przyszłym roku wyniosą one łącznie 286,6 mln zł.

DROGI

 

Na rozbudowę, modernizację i budowę nowych dróg w subregionie siedleckim samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy blisko 76 mln zł. Wśród największych inwestycji drogowych planowanych na 2018 r. w subregionie siedleckim znalazły się:

 

·         rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 637 relacji Warszawa-Węgrów – ponad 39 mln zł;

·         rozbudowa i przebudowa obiektów inżynierskich w miejscowościach Wyczółki i Latowicz – 13 mln zł;

·         przebudowa drogi wojewódzkiej nr 803 na odcinku Żelków-Dąbrówka-Ług oraz Skórzec-Ruda Wolińska – 13,5 mln zł;

·         rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 802 od skrzyżowania z drogą krajową nr 17 do granicy miasta Mińsk mazowiecki – 5 mln zł;

·         przebudowa drogi wojewódzkiej nr 802 przejście przez Latowicz-Wymyśle wraz z odwodnieniem – ponad 2,4 mln zł;

·         remont drogi wojewódzkiej nr 690 od miejscowości Białe-Papieże do Białe-Misztale (gm. Boguty- Pianki) – 1,2 mln zł;

·         remont drogi wojewódzkiej nr 698 w Stoku Lackim (pow. siedlecki) – 1 mln zł;

·         budowa tunelu drogowego oraz drogi wojewódzkiej nr 638 w Sulejówku – 831 tys. zł (są to środki na opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do budowy tunelu).

 

Ponadto, samorządy ze wschodniego Mazowsza będą mogły ubiegać się także o wsparcie inwestycji drogowych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu. Na ten cel w budżecie Mazowsza zostało zarezerwowanych 50 mln zł.

 

ZDROWIE

Na modernizacje i rozbudowy w placówkach służby zdrowia z subregionu siedleckiego samorząd Mazowsza przeznaczy w sumie ponad 20 mln zł. Środki te trafią m.in. do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, w którym kontynuowana będzie rozbudowa istniejącej infrastruktury o nowy obiekt – Siedlecki Ośrodek Onkologiczny (1,32 mln zł). Przedmiotem inwestycji jest nowy pawilon, w całości przeznaczony do realizacji świadczeń z zakresu onkologii oraz przebudowa budynków technicznych dla potrzeb modernizacji instalacji elektrycznych, cieplnych i gazów medycznych szpitala. W ramach nowego obiektu powstanie kompleks 84-łóżkowy dedykowany pacjentom leczonym stacjonarnie, stanowiska do chemioterapii dziennej, Pracownia Cytostatyków, Przychodnia Onkologiczna, Zakład Radioterapii, Zakład Medycyny Nuklearnej, Pracownia TK i MR oraz Mammografii.

Kolejny projekt dotyczyć będzie modernizacji oddziału ortopedyczno-urazowego oraz adaptacji pomieszczeń na potrzeby pododdziału neurochirurgii wraz z zakupem wyposażenia (7,3 mln zł). Z kolei 6,2 mln zł szpital przeznaczy na poprawę jakości świadczeń opieki zdrowotnej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

 

Na 2018 r. zaplanowano także ponad 5,1 mln zł na budowę Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim.

 

KULTURA

Wsparcie trafi także do Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie gdzie realizowany będzie projekt dotyczący budowy parku kulturowo-historycznego. Na ten cel placówka otrzyma z budżetu województwa ponad 3,1 mln zł . Instytucja otrzyma także 130 tys. zł na zakup samochodu osobowego typu bus.

 

inf. prasowa

BUDŻET WOJEWÓDZTWA 2018 R. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Informacje, Siedlce - więcej informacji