:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?CKiS - repertuar na luty 2018

Imprezy, repertuar - zdjęcie, fotografia
05/02/2018 19:56

Repertuar wydarzeń artystycznych Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce na miesiąc luty 2018.

Data: 1 lutego (czwartek)

 

godz. 08:30 i 11:30
miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce

 

Lekcje filmowe przygotowane przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina.

I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing”
lekcja dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej.

Dzieci podczas lekcji dowiedzą się, czym jest dubbing filmowy, zobaczą, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym, odkryją, kto użycza głosu znanym postaciom z filmów, dowiedzą się, czym są kłapy, wezmą udział w zagadkach dubbingowych dotyczących ich ulubionych filmów, wykonają razem z aktorem ćwiczenia na dykcję.

Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”
lekcja dla klas 4-7 Szkoły Podstawowej.

Uczniowie podczas lekcji dowiedzą się, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka, przekonają się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają “Gwiezdne Wojny”, odkryją, czym są domalówki, dowiedzą się, czy hobbici naprawdę byli tacy niscy, zobaczą, jak sprawić, by w lecie padał śnieg, dowiedzą się, jak aktor mógł zagrać tę samą postać 40 lat później.

Data: 2 lutego (piątek)
godz. 17:00 i 20:00
miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce

VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Sztuka plus Komercja – spektakl konkursowy

Przygoda z ogrodnikiem”

Scenariusz: Norm Foster (Kanada)
Reżyseria i tłumaczenie: Mirosław Połatyński
Obsada: Anna Mucha, Edyta Herbuś, Katarzyna Ankudowicz, Artur Krajewski, Bogdan Kalus, Michał Sitarski

Przygoda z ogrodnikiem to czarna komedia z zaskakującą puentą wybitnego kanadyjskiego autora - Norma Fostera. Znany jest on polskiemu widzowi z takich hitów scenicznych jak: Premiera, Ostra Jazda, Old Love, Randka w Ciemno na dwie pary, Długi ŁYKend czy Między łózkami .Para aktorów - Państwo Dzicy, po latach pracy w teatrze, porzucają ambicje i mizerne życie aktorów teatru objazdowego. Zostają ekspertami od samodoskonalenia osobowości i jeżdżą po świecie z szkoleniami motywacyjnymi. Kiedy są na szczycie kariery ich małżeństwo powoli się rozpada. Jaki udział ma w tym ogrodnik Państwa Dzikich… Czy z pomocą stanowczej agentki uda im się pozostać na szczycie, a jednocześnie odnaleźć prawdziwych siebie i odnowić wzajemną miłość? Wyrafinowany humor, chwile refleksji i wyśmienita obsada: Anna Mucha, Edyta Herbuś, Katarzyna Ankudowicz, Artur Krajewski, Bogdan Kalus, oraz Michał Sitarski to wszystko powinno Was przyciągnąć bardziej niż wykłady jakiegokolwiek guru od motywacji…

Data: 4 lutego (niedziela)
godz. 16:00 i 19:00
miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce

Cyrkuśniki - Kabaret Hrabi
"Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik"! - lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. Niech więc tak będzie! Cyrkuśniki - Aktorzy na usługach publiczności. Wszystko dla niej. Hrabi do usług.

Data: 6 lutego (wtorek)
godz. 9:00 i 11:00
miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce

O Piracie Buciorze, który zgubił skarb a zyskał przyjaciela”

Spektakl "O Piracie Buciorze, który zgubił skarb, a zyskał Przyjaciela" w reżyserii i z muzyką Waldemara Koperkiewicza, a w wykonaniu aktorów Teatru Es. Niezbyt odważny tytułowy pirat Bucior i jego gadatliwa i bardzo kolorowa Papuga żeglują po morzu, aż na pewnej wyspie spotykają innego Pirata, groźnego Kapitana Haka, który szuka skarbu. Hak jest straszny, wzbudza lęk, ale poczciwy Pirat znajdzie na niego sposób dowcipny i pomysłowy. Bucior przejdzie liczne próby siły i charakteru, by na koniec zrozumieć, że najbardziej wartościowym skarbem jest przyjaciel. A Papuga? Gada, gada, gada...Zobaczcie sami, co się jeszcze wydarzy w morskiej opowieści! Świetna zabawa z bajecznie kolorowymi kostiumami, niespodziewanymi zwrotami akcji i zaskakującą puentą.

Autor tekstu: Stefan Szulc
Reżyseria i muzyka: Waldemar Koperkiewicz
Występują: Urszula Gotowicka, Maciej Czapski, Robert Protasewicz
Kierownik produkcji: Anna Harke
Scenografia i kostiumy: Natalia Koperkiewicz
Budowa scenografii: Zbigniew Kamiński

Data: 7 lutego (środa)
godz. 18:00
miejsce: Galeria Teatralna

TCHNIENIE

Wernisaż wystawy prac malarskich Władysława Szczepańskiego


 

Profesor zwyczajny w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Prezentował prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych, m.in. w Warszawie, Krakowie. Wrocławiu, Kielcach, Zakopanem, Gdańsku oraz w Kijowie. Brał udział w wielu wystawach krajowych i międzynarodowych w Polsce, Belgii, Czechach, Macedonii, Niemczech, Rumunii, Słowacji, Szwecji, na Ukrainie, Węgrzech i we Włoszech.

Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród za twórczość artystyczną.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Historyków Sztuki.


 

Data: 9 lutego (piątek)
godz. 17:30 i 20:00
miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce

Misery”

Spektakl Teatru Kwadrat
OBSADA:
Annie Wilkes - Ewa Wencel
Paul Sheldon - Piotr Polk
Szeryf Buster - Marcin Piętowski

Autor: Stephen King
Adaptator: William Goldman

Przedstawienie „Misery” to nowy wymiar rozrywki w zupełnie nowej przestrzeni. Spektakl, który zainaugurował działalność Sceny Kameralnej Teatru Kwadrat to klasyczny dreszczowiec - adaptacja powieści Stephena Kinga, na podstawie której powstał słynny film pod tym samym tytułem. Autor poczytnych romansów Paul Sheldon traci kontrolę nad autem w czasie śnieżycy. Rozbity samochód i nieprzytomnego pisarza odnajduje przypadkiem mieszkająca w pobliżu zawodowa pielęgniarka – Annie Wilkes. Wybawczyni okazuje się być wielką fanką Paula i jego twórczości. Annie opiekuje się swoim idolem z wielkim zapałem, ale jego powrót do zdrowia nie jest jej prawdziwą intencją... Samotna kobieta chce, żeby Paul został w jej domu na zawsze. I zrobi wszystko – dosłownie – aby ten cel osiągnąć. Reżyser Robert Gliński doświadczony w pracy zarówno w teatrze jak i w filmie stworzył nastrój, dzięki któremu widz będzie śledził akcję w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty przedstawienia. W nowym spektaklu niezapomniane kreacje aktorskie stworzyli: Ewa Wencel oraz grający gościnnie Piotr Polk.

 

Data: 12 lutego (poniedziałek)
godz. 8.30, 10.15, 11.50
miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce

Teatr Mądrego Widza

Spektakle teatralne dla dzieci i młodzieży w wykonaniu wrocławskiego Teatru ARTENES

Magia teatru”

Teatr ARTENES zaprasza na fantastyczną PODRÓŻ AKCJI z ekranu na scenę i ze sceny znów na ekran. Przygody bohatera, który dowie się, że jest POSTACIĄ TEATRALNĄ czyli ROLĄ, niosą wiedzę o teatrze również (a może zwłaszcza) miłośnikom wirtualnej rzeczywistości.

Zaklęte granie”

Spektakl „Zaklęte granie” przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem (grami). Bohaterowie tej współczesnej baśni, Tomek i Zuzia, otrzymują w prezencie wymarzone tablety. Dając je, rodzice zastrzegają, iż nie należy ich używać dłużej niż pół godziny dziennie. Złamanie tej zasady (pomijając fakt nieposłuszeństwa), może stać się przyczyna kłopotów i niebezpieczeństw.

Pewnego dnia, pod nieobecność rodziców, niepomne przestróg dzieci łamią zasady i zaczynają grać bez ograniczeń. Staje się to przyczyną wielu niespodziewanych perypetii i przygód, które sprawią, że Tomek i Zuzia zrozumieją, iż przestrogi rodziców były mądre i miały głębokie uzasadnienie. Internet i gry, choć atrakcyjne i fascynujące, nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom świadomego przeżywania najcudowniejszych lat życia.

Spektakl skonstruowano tak, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Zapewnia to trwałe zapamiętanie pozytywnego przekazu. Nie zapomniano również o wszystkich atrybutach prawdziwej baśni: piosenkach, kolorowych postaciach i kostiumach oraz multimedialnych efektach scenicznych.

Skąd nasz ród”

Jest rok 964. Książę Mieszko obraduje ze swoimi doradcami o przyszłości kraju. Rozległe tereny różnorodność plemion i zagrożenia zewnętrzne sprawiają, że jest bardzo zatroskany o losy swojego księstwa. Zdania są podzielone, co sprawia, że władca postanawia zapoznać się z opinią ludu. Przebiera się więc za wędrowca i wyrusza w podróż po książęcych, grodach. W drodze natyka się na grupę zwiadowców – Wikingów, którzy, planując najazd na tereny Polan, potajemnie zbierają informacje o historii i obyczajach Słowian. Wypytują także Mieszka, co staje się pretekstem do przedstawienia legend założycielskich państwa polskiego.

Opowieść prostego wędrowca sprawia na Wikingach wielkie wrażenie – postanawiają zaniechać najazdu na tak godne i bitne plemiona i raczej zaciągnąć się pod znaki walecznego księcia, gdyż to prędzej zagwarantuje im łupy i sławę. Wieści o czynach Mieszka docierają już bowiem do krańców Europy (właśnie to stało się przyczyną ich zwiadowczej wyprawy).

Mieszko, pełen refleksji nad swoim państwem i wsparty na duchu postawą (nieświadomych, z kim mają do czynienia) Wikingów, postanawia wzmocnić kraj poprzez unię z cywilizacją chrześcijańską. Zaczyna się nowa era…

Data: 13 lutego (wtorek)
godz. 20:00
miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce

VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Sztuka plus Komercja – spektakl konkursowy

Kochanie na kredyt”

Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Obsada: Małgorzta Pieczyńska, Agnieszka Sienkiewicz, Piotr Zelt, Stefano Terrazzino, Filip Bobek

„Kochanie na kredyt” to komedia Marcina Szczygielskiego z elementami farsy – wypukłe zwierciadło, którego zniekształcenie komicznie wyolbrzymia szczegóły rzeczywistości. Każde powiększenie ma jednak to do siebie, że daje widzowi szansę dostrzeżenia pozornie nieistotnych detali determinujących nasze życie, a z tego spostrzeżenia płynie konkretna nauka – w dzisiejszym świecie niezwykle łatwo jest pomylić pragnienie z nałogiem. W doskonałej sztuce „Kochanie na kredyt” reżyserowanej przez Olafa Lubaszenkę występują znakomite aktorki oraz czarujący aktorzy: Agnieszka Kaczorowska, Małgorzata Pieczyńska, Filip Bobek, Tomasz Bednarek i Stefano Terrazzino. Za kostiumy odpowiedzialny jest Tomasz Jacyków. Duet Szczygielski i Lubaszenko współpracował również przy świetnie przyjmowanych przez publiczność spektaklach, takich jak: „Single i remiksy” czy „Single po japońsku”. Żyjemy w świecie najróżniejszych „holizmów” – uzależnienia stają się naszą naturą, a dostępnych używek przybywa z dnia na dzień. Uzależniamy się już nie tylko do chemicznych substancji, ale od czynności i uczuć na skalę niespotykaną do tej pory w historii cywilizacji. Internet, zakupy, telewizja, seks, przyjemności, higiena, jedzenie, popularność – przedawkowane wpędzają nas w kłopoty nie mniejsze, niż nadmiar alkoholu. Sztuka „Kochanie na kredyt” to znakomita obsada, świetne dialogi, wartka akcja, doskonała muzyka i bardzo współczesne i bliskie każdemu tematy.


 

Data: 14 lutego (środa)
godz. 8.30, 10.15, 11.50
miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce

Teatr Mądrego Widza

Spektakle teatralne dla dzieci i młodzieży w wykonaniu wrocławskiego Teatru ARTENES

Magia teatru”

Teatr ARTENES zaprasza na fantastyczną PODRÓŻ AKCJI z ekranu na scenę i ze sceny znów na ekran. Przygody bohatera, który dowie się, że jest POSTACIĄ TEATRALNĄ czyli ROLĄ, niosą wiedzę o teatrze również (a może zwłaszcza) miłośnikom wirtualnej rzeczywistości.

Zaklęte granie”

Spektakl „Zaklęte granie” przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem (grami). Bohaterowie tej współczesnej baśni, Tomek i Zuzia, otrzymują w prezencie wymarzone tablety. Dając je, rodzice zastrzegają, iż nie należy ich używać dłużej niż pół godziny dziennie. Złamanie tej zasady (pomijając fakt nieposłuszeństwa), może stać się przyczyna kłopotów i niebezpieczeństw.

Pewnego dnia, pod nieobecność rodziców, niepomne przestróg dzieci łamią zasady i zaczynają grać bez ograniczeń. Staje się to przyczyną wielu niespodziewanych perypetii i przygód, które sprawią, że Tomek i Zuzia zrozumieją, iż przestrogi rodziców były mądre i miały głębokie uzasadnienie. Internet i gry, choć atrakcyjne i fascynujące, nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom świadomego przeżywania najcudowniejszych lat życia.

Spektakl skonstruowano tak, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Zapewnia to trwałe zapamiętanie pozytywnego przekazu. Nie zapomniano również o wszystkich atrybutach prawdziwej baśni: piosenkach, kolorowych postaciach i kostiumach oraz multimedialnych efektach scenicznych.

Skąd nasz ród”

Jest rok 964. Książę Mieszko obraduje ze swoimi doradcami o przyszłości kraju. Rozległe tereny różnorodność plemion i zagrożenia zewnętrzne sprawiają, że jest bardzo zatroskany o losy swojego księstwa. Zdania są podzielone, co sprawia, że władca postanawia zapoznać się z opinią ludu. Przebiera się więc za wędrowca i wyrusza w podróż po książęcych, grodach. W drodze natyka się na grupę zwiadowców – Wikingów, którzy, planując najazd na tereny Polan, potajemnie zbierają informacje o historii i obyczajach Słowian. Wypytują także Mieszka, co staje się pretekstem do przedstawienia legend założycielskich państwa polskiego.

Opowieść prostego wędrowca sprawia na Wikingach wielkie wrażenie – postanawiają zaniechać najazdu na tak godne i bitne plemiona i raczej zaciągnąć się pod znaki walecznego księcia, gdyż to prędzej zagwarantuje im łupy i sławę. Wieści o czynach Mieszka docierają już bowiem do krańców Europy (właśnie to stało się przyczyną ich zwiadowczej wyprawy).

Mieszko, pełen refleksji nad swoim państwem i wsparty na duchu postawą (nieświadomych, z kim mają do czynienia) Wikingów, postanawia wzmocnić kraj poprzez unię z cywilizacją chrześcijańską. Zaczyna się nowa era…


 

Data: 20 lutego (wtorek)
godz. 19:00
miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce

Gala zakończenia VI OFT "Sztuka plus Komercja". Wydarzenie uświetni spektakl "Cudowna Terapia"

autor: Daniel Glattauer
przekład: Marek Szalsza
reżyseria: Waldemar Koperkiewicz, Robert Protasewicz
opracowanie muzyczne: Waldemar Koperkiewicz
obsada: Urszula Gotowicka, Maciej Czapski, Robert Protasewicz
kierownik produkcji: Anna Harke

PODCZAS GALI ZAKOŃCZENIA VI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW „SZTUKA PLUS KOMERCJA” POZNAMY ZWYCIĘZKIE TEATRY I AKTORÓW, BĘDZIEMY MIELI SZANSĘ NA WYGRANIE ATRAKCYJNYCH NAGRÓD, A NA ZAKOŃCZENIE CZEKA NAS JESZCZE JEDNA UCZTA TEATRALNA.

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL "CUDOWNA TERAPIA"!

Kryzys małżeński – mówi to Państwu coś? Rzucanie talerzami lub ciche dni, dąsy i rozpaczliwa chęć ucieczki. W takim stanie ducha poznajemy Joannę i Valentina – głównych bohaterów sztuki Daniela Glattauera pt. „Cudowna terapia”. Czy decydując się na terapię małżeńską, aczkolwiek bez żadnej wiary w jej powodzenie, niejako dla świętego spokoju, doświadczą cudu i uratują swoje małżeństwo?

Świetnie napisana komedia, grana przez znanych już Państwu z „Kantaty na cztery skrzydła”, aktorów, niewątpliwie wprawi Was w znakomity humor. Koniecznie trzeba przyjść ze swoją drugą połową!


Data: 24 lutego (sobota)
godz. 18:00
miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce

Stare Dobre Małżeństwo - koncert

Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki- od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Sanctus, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze.

Skład zespołu:
Krzysztof Myszkowski
Roman Ziobro
Maciej Knop

 

 

źr. CKiS

CKiS - repertuar na luty 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Imprezy, Siedlce - więcej informacji

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez infosiedlce.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

AGW MEDIA ANETA KRAJEWSKA z siedzibą w Mordy 08-140, Czepielin 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"