:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Co z tego wyrośnie?

22 kwietnia 2018 r. to Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Stowarzyszenie Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce zorganizowało akcję pod hasłem "Zadbajmy Wspólnie o Nasze Miasto – Posadź krzew lub drzewo". Celem akcji jest uczenie się odpowiedzialności za przyrodę i uwrażliwianie na nią poprzez bezpośredni kontakt, w tym przypadku poprzez sadzenie drzew.

Przygotowano sadzonki krzewów i drzew do bezpłatnego przekazania mieszkańcom Siedlec oraz dla placówek oświatowych w szczególności szkół podstawowych i przedszkoli, które chętnie przyłączyły się do tej inicjatywy.

Dnia 14 kwietnia pierwsze sadzonki krzewu Berberys Thunberga oraz drzew Klonu i Lipy otrzymali działkowcy, którzy jako lokalne środowisko mają największy kontakt z przyrodą i z zamiłowaniem uprawiają swoje małe ogródki. 

Jak informuje prezes stowarzyszenia MBS pan Andrzej Sitnik: -  zainteresowanie jest duże i widać, że kwestia ekologii i ochrony środowiska jest ważnym aspektem naszego życia. Nasza akcja sadzenia drzew wpisuje się w obszary działania proekologicznego placówek oświatowych i mamy nadzieję, że będzie przyczyną realizowania z dziećmi szeregu innych zajęć z zakresu ochrony środowiska.

Na chwilę obecną do siedleckich szkół trafiło kilkaset sadzonek. Kolejne 1,5 tyś trafi  do przedszkoli. Na bieżąco zgłaszają się inni chętni. Przewidujemy, że łącznie przekażemy kilka tysięcy sadzonek.

Akcję pod hasłem: "Zadbajmy Wspólnie o nasze miasto – Posadź krzew lub drzewo", Stowarzyszenie Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce zakończy dnia 22 kwietnia  (niedziela) o godz.10,00 na parkingu przed Urzędem Miasta, przekazując nieodpłatnie mieszkańcom ponad tysiąc sadzonek.

W tym samym dniu planowane jest wspólne sadzenie drzew przez członków i sympatyków Stowarzyszenia.

 

 

inf. prasowa

 

 

Co z tego wyrośnie? komentarze opinie

 • gość 2018-04-18 17:36:09

  Super pomysł bo już szaleństwa wycinania drzew wystarczy

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 08:20:54

  Wybory się zbliżają to zaczęli drzewa sadzić. Do tej pory jakoś o tym nie pomyśleli. Dno totalne!

 • gość 2018-04-20 00:50:08

  A gdzie giermek Sitnika?

 • Joanna Orzeł 2018-05-22 15:28:55

  Fajnie, przyda się więcej zieleni. Byle zaraz ktoś jej nie zniszczył

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na infoSiedlce.pl

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji