:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C lekkie zachmurzenie

Działania „Przepisowy Rowerzysta"

Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przeprowadzili kontrole w trzech punktach centrum miasta. Policjanci zwracali uwagę na niebezpieczne wykroczenia popełniane przez rowerzystów tj. jazdę po chodniku i przez oznakowane przejścia dla pieszych.

To nowe działania edukacyjno-profilaktyczne Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach ukierunkowane na prawidłowe przemieszczanie się rowerzystów w przestrzeni miejskiej, w szczególności w obrębie przejść dla pieszych. Dzisiaj policjanci głównie pouczali cyklistów oraz przypominali o obowiązujących przepisach. Szczególnie młode osoby były odpytywane ze znajomości przepisów i niestety większość nie umiała odpowiedzieć, w jakich przypadkach rowerzysta może poruszać się po chodniku. Harmonogram działań „Przepisowy Rowerzysta" został opracowany przez siedlecką jednostkę, ponieważ zauważalna grupa cyklistów porusza się niezgodnie z obowiązującymi przepisami, tym samym stwarzając zagrożenie dla pieszych. Dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji na przejściach, ponieważ gwałtowny wjazd rowerzysty na tzw. „zebrę", nie daje kierującemu samochodem szansy na odpowiednio szybką reakcję. Policjanci mieli bardzo dużo pracy. Ciągle zatrzymywali nieprawidłowo jadących. Dziś skończyło się na pouczeniach i przypomnieniu przepisów. Siedleccy policjanci w trakcie akcji „Przepisowy Rowerzysta" będą nadal edukować cyklistów, ale również karać sprawców niebezpiecznych wykroczeń.

 

 

KMP w Siedlcach

 

Działania „Przepisowy Rowerzysta" komentarze opinie

 • gość 2018-07-19 10:58:58

  Niedługo na rowerze też bedzie trzeba Yanosika mieć

 • gość 2018-08-10 18:03:44

  artykul bez sensu - dalej nie wiem jakie sa przepisy

 • Gość - niezalogowany 2018-08-27 15:28:02

  Bez Yanosika da radę jeździć - wystarczy tylko znać przepisy i mieć odrobinę oleju w głowie. A jak ktoś nie zna przepisów to niech trzyma się z dala od dróg publicznych.

 • Gośćjaropis - niezalogowany 2018-08-30 09:55:43

  Jak Jest ścieżka rowerowa .jadą po drodze.jak nie ma ścieżki to płaczą że nie ma.Nie dogodzi inteligentom

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kronika policyjna, Siedlce - więcej informacji