:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -1°C rozproszone chmury

Głos mieszkańców bez znaczenia

Mieszkańcy osiedla przy zbiegu ulic Kraszewskiego i Kurpiowskiej stają przed znacznych rozmiarów problemem. W planach inwestycyjnych jednego z siedleckich deweloperów jest najwyższy budynek w Siedlcach.

Tereny zielone na osiedlu przy zbiegu ulic Kraszewskiego i Kurpiowskiej od lat były powodem sporów między mieszkańcami a deweloperami. Przed laty, działka należała do STBS, które planowało wybudować na niej trzy piętrowy blok mieszkalny. Przeciw temu pomysłowi wystąpili mieszkańcy osiedla.

Po latach STBS sprzedało działkę prywatnemu deweloperowi, który dzięki swoim wpływom oraz pozycji wśród władz miasta skutecznie przeforsował jej podział oraz wytyczenie dwóch nowych uliczek dojazdowych przebiegający pod oknami mieszkańców. W planach deweloper ma wybudowanie 42 metrowego wieżowca z parkingiem na 193 samochody.

Działka pod budowę stanowi dla mieszkańców bardzo ważny element ich życia, gdyż to właśnie na niej młodzież oraz dzieci spędzają aktywnie czas wolny. Teren jest doskonałym miejscem do spacerów dla osób starszych.

Mimo protestów mieszkańców UM Siedlce ignoruje ich głos. Stowarzyszenie Lepsze Siedlce na czele z kandydatką na urząd prezydenta Siedlec Magdaleną Daniel oraz Krzysztofem Chaberskim postanowiło zająć się tym problemem i pomóc mieszkańcom osiedla.

Głos mieszkańców bez znaczenia komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-24 16:45:39

    Skoro mieszkańcom tak zależy na tym terenie to niech zrobią zrzutę i odkupią ten teren. Ale nie blokersom wszystko należy się za darmo, jak chcą placu zabaw to niech go sobie zorganizują a nie pasożytnictwo na cudzej własności

  • gość 2018-07-31 14:16:57

    budować, nie patrzeć na zakompleksionych wieśniaków

Dodajesz jako: Zaloguj się

Informacje, Siedlce - więcej informacji