:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Jest pięknie i kolorowo

Wydarzenia, pięknie kolorowo - zdjęcie, fotografia

Oddział Dziecięcy w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim wzbogacił się o Strefę Rodzica. W piątek 24 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego pomieszczenia. To już drugie takie miejsce na Oddziale.

Strefa Rodzica powstała według indywidualnego projektu uwzględniającego warunki lokalowe placówki oraz potrzeby rodziców i małych pacjentów. Jest w niej część kuchenna ze zlewozmywakiem i zabudową kuchenną, stołem, krzesłami oraz fotelem, dzięki czemu pomieszczenie stało się bardziej funkcjonalne i przytulne. Obok znajduje się pokój do odpoczynku a w nim miejsce znalazły kolorowe półki pełne zabawek, regał w kształcie domku z możliwością siedzenia oraz stoliczek z krzesełkami. Ściany zdobią kolorowe motywy i barwne dekoracje. Zawisły tez lampki w kształcie chmurek.

Małym pacjentom bardzo podoba się to miejsce. – Dzieci, które dziś opuszczają szpital, nie chciały tego robić. Mówiły mi, że wolą zostać na Oddziale – mówi Pielęgniarka Oddziałowa Małgorzata Ułanowska.  

Oddział Dziecięcy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego  w Siedlcach rocznie przyjmuje około 1700 młodych pacjentów. Ich pobyt to średnio 4 dni a wraz z nimi przebywają tu również rodzice. Takie pomieszczenie z całą pewnością poprawi komfort przebywania chorym dzieciom i ich opiekunom przebywającym w Szpitalu. Kontakt rodziców ze swymi pociechami realnie wpływa na czas pobytu dzieci w placówce leczniczej.

Cały projekt został  zrealizowany i sfinansowany przez firmę Budimex S.A. Nasza Strefa jest 22. takim miejscem oddanym do użytku w ramach ogólnopolskiego projektu społecznego pod nazwą „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Na Oddziale Dziecięcym, w części nowo wyremontowanej, funkcjonuje nowoczesny pokój dla rodziców. Obecnie na całym Oddziale są już dwie takie strefy przyjazne małym pacjentom i ich opiekunom.    

 

 

źr. MSZW w Siedlcach

 

Jest pięknie i kolorowo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji