:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

Kolejna edycja konkursu BRD rozstrzygnięta

W piątek (23.03.) na terenie Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim odbył się konkurs "Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" dla szkół podstawowych powiatu siedleckiego.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży  to priorytet  dla  Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz władz samorządowych.  Podejmujemy  szereg działań profilaktycznych mających na celu przybliżenie  zasad  prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drodze, tak aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych.  Policjanci starają się dotrzeć , w szczególności , do młodych rowerzystów. Wiele dzieci na terenie powiatu siedleckiego  dojeżdża do szkół rowerami. Jak  dużą  wagę  przywiązujemy do edukacji młodzieży w zakresie bezpieczeństwa niech podkreśli fakt , że konkurs obserwowali m.in  podinsp.Andrzej Dziewulski Komendant Miejski Policji w Siedlcach ,Starosta Siedlecki p.  Dariusz Stopa oraz Wójt Gminy Siedlce  p. Henryk Brodowski . Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym  podczas  konkursu „Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" powiatu siedleckiego. Organizatorem przedsięwzięcia są Mazowieckie Kuratorium Oświaty Delegatura w Siedlcach oraz  Komenda Miejska Policji. Współzawodnictwo drużyn szkolnych rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych : klasy podstawowe  i  klasy gimnazjalne. Konkurs  przeprowadzony   w Zespole Oświatowym w Stoku Lackim  podzielono na dwa etapy, tj. teoretyczny i praktyczny. W pierwszej fazie konkursu przeprowadzono test wiedzy, po którym zmagania odbywały się na przygotowanym torze przeszkód. Uczniowie pokonywali tor na rowerach. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco.

Kategoria klas gimnazjalnych

I Miejsce - drużyna SP  im. Żołnierzy 2 Armii Wojska Polskiego w Białkach  w składzie:

Weronika Jastrzębska

.Patrycja Pastor

Adrian Garwon

II Miejsce – drużyna SP  im. Jana Pawła II w Zbuczynie w składzie:

 Weronika Biardzka

 Szymon Krasuski

  Maciej Zdanowski

III Miejsce – drużyna SP im. Jana Pawła II w Stoku Lackim w składzie:

Kinga Andrzejczuk

Wiktoria Skwierczyńska

 Milena Rejenciak  

Kategoria klas podstawowych

I Miejsce - drużyna SP im. 11 Listopada 1918 roku w Domanicach  w składzie:

Weronika Rosa

Alicja Żurawska

Bartosz Jasiński

Bartosz Urbanek  

II Miejsce – drużyna SP im.Jana Pawła II w Zbuczynie  w składzie:

Liliana Kondraciuk

Amelia Olga Selwiak

Jakub Konopka

Hubert Sobiczewski

III Miejsce – drużyna SP im. Jana Pawła II w Stoku Lackim w składzie:

Małgorzata Charuta

Gabriela  Radzikowska

Kacper Dominik Izdebski

Konrad Skwierczyński

Konkurs zakończyło wręczenie  Dyplomów i Pucharów dla  zwycięzców , a także zestawów upominkowych dla każdego z uczestników rywalizacji.

autor: kom.Agnieszka Świerczewska

foto: asp. Edyta Barycka,

KMP w Siedlcach

Kolejna edycja konkursu BRD rozstrzygnięta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się