:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy w Siedlcach

Kronika policyjna, Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy Siedlcach - zdjęcie, fotografia

Dzisiaj (19.10) do dyżurnego siedleckiej komendy wpłynęło 5 informacji, że na terenie miasta do osób starszych dzwonią nieznane osoby, które, podając się za wnuczków bądź inną bliską osobę, chcą wyłudzić pieniądze, przedstawiając różne trudne życiowe sytuacje, przed którymi stanęli.

Siedlecka komenda po raz kolejny zwraca się do Państwa z prośbą o przeprowadzenie rozmów z osobami starszymi – czy to członkami naszej rodziny czy też sąsiadami informując ich o tym, aby w przypadku spotkania się z sytuacją, gdy otrzymują telefon od osoby, która twierdzi, że jest synem, wnuczkiem, policjantem lub prokuratorem, ale w czasie tej rozmowy chce od nas pieniędzy, aby nie reagować na takie telefony. Tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze to w 100 procentach oszuści. W przypadku otrzymania takiego telefonu należy niezwłocznie skontaktować się osobiście, a nie telefonicznie, z członkiem najbliższej rodziny lub sąsiadem i opowiedzieć mu o tym połączeniu. Powtarzam! - ten kontakt ze znaną nam osobą musi być osobisty, a nie telefoniczny jak wielokrotnie w czasie rozmowy sugeruje osoba z drugiej strony słuchawki.

Dzisiaj (19.10) dyżurny siedleckiej komendy otrzymał już 5 zgłoszeń od mieszkańców o próbach wyłudzenia pieniędzy tą metodą.

 

autor: kom. Agnieszka Świerczewska

Oficer Prasowy KMP w Siedlcach

 

Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy w Siedlcach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kronika policyjna, Siedlce - więcej informacji