:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  28°C rozproszone chmury

Konferencja "Widzę - rozmawiam - reaguję..."

Żyjemy w czasach, w których mamy nieograniczony dostęp do wszystkiego, w tym również do zjawisk niebezpiecznych. Aby przeciwdziałać zagrożeniom potrzebna jest głęboka profilaktyka, która coraz bardziej przybiera na znaczeniu a także wymaga większej siły i zaangażowania. W tym celu 6 czerwca w Urzędzie Miasta Siedlce zorganizowano konferencję "Widzę - rozmawiam - reaguję, czyli niezbędnik rodzica i wychowawcy”. Mówiono o zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież.

Głównym celem konferencji było zwrócenie uwagi na nietypowe zachowanie młodych ludzi, zminimalizowanie wśród młodzieży ryzykownych zachowań oraz uświadomienie skutków zdrowotnych, psychologicznych, społecznych i prawnych.

Zaproszeni prelegenci przybliżyli słuchaczom zagadnienia z tego zakresu. W pierwszej części wystąpiło dwoje prelegentów z Centrum Profilaktyki Społecznej.

Agnieszka Taper swoje wystąpienie poświęciła problematyce zagrożeń dla dzieci i młodzieży płynących z gier komputerowych oraz gier video, a także z uczestnictwa w cyberprzestrzeni.

Drugim prelegentem był prof. Mariusz Jędrzejko. W swoim wystąpieniu poruszył kwestie ryzykownych zachowań nastolatków oraz rolę rodziców w wychowaniu swoich dzieci.

W drugiej części spotkania wystąpił Jacek Wrona, specjalista ds. przestępczości narkotykowej i slangu narkotykowego. Przybliżył on słuchaczom problem narkomanii i niebezpieczeństw płynących ze świata zewnętrznego.

Katarzyna Kucharska z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji omówiła aspekty prawne związane z cyberzagrożeniami i środkami psychoaktywnymi.

Jakie wnioski należy wyciągnąć z konferencji?

- Nie ma złych dzieci, są tylko nieodpowiedzialni rodzice, którzy nie potrafią wychować swoich pociech - mówi prof. Jędrzejko.

 

Organizatorami konferencji byli:

- Komenda Miejska Policji w Siedlcach

- IPA International Police Association - Region Siedlce

- Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach

- Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlach

- Agencja Rozwoju Miasta Siedlce

Koordynatorki to Małgorzata Mazurek i Monika Mikołajczyk.

 

Patronat Honorowy nad projektem piastował Prezydent Miasta Siedlce -  Wojciech Kudelski

 

 

Konferencja "Widzę - rozmawiam - reaguję..." komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji