:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C lekkie zachmurzenie

Konkurs – Najpopularniejszy Dzielnicowy 2017 roku

Informacje, Konkurs Najpopularniejszy Dzielnicowy - zdjęcie, fotografia

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zaprasza do wzięcia udziału w rozpoczynającym się w dniu 2 stycznia br plebiscycie na Najpopularniejszego Dzielnicowego 2017 roku.

Dzielnicowi pełnią bardzo ważną rolę. To policjanci, którzy jak nikt znają  osiedla i miejscowości. Często do nich właśnie zwracają się mieszkańcy z prośbą o pomoc lub poradę. Dzielnicowy to policjant „pierwszego kontaktu", dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Ważne jest, aby każdy wiedział jak się ze swoim dzielnicowym, szybko i łatwo skontaktować, aby znał bezpośredni numer telefonu. Dzielnicowi reagują na każdy sygnał, który może doprowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa, do ujawniania osób naruszających porządek publiczny. Dzielnicowy może też skierować nas do odpowiedniej komórki policji czy też instytucji, która pomoże rozwiązać dany problem.

Z uwagi na charakter służby dzielnicowy zobowiązany jest doskonale znać przydzielony rejon, problemy lokalnej społeczności oraz znać swoich "podopiecznych", rozmawiać z nimi i pomagać w rozwiązywaniu trudnych spraw. Dzielnicowy musi mieć rozpoznanie, gdzie w okolicy znajdują się miejsca niebezpieczne i na jakie zagrożenia mogą być narażeni okoliczni mieszkańcy. W ramach codziennej służby prowadzą ścisłą współpracę z placówkami szkolno – wychowawczymi,  przeprowadzają spotkania z uczniami na temat występujących na danym terenie zagrożeń, sposobu zapobiegania tym zjawiskom. Kontrolują też obiekty, które potencjalnie mogą być narażone na działania przestępców. Dzielnicowi pomagają ofiarom przestępstw i wcielają w życie program zapobiegania przemocy w rodzinie. Policjant -dzielnicowy, choć w większości nie jest z wykształcenia psychologiem, musi mieć podstawową wiedzę w tym zakresie, aby w łatwy sposób nawiązywać kontakt z mieszkańcami danej okolicy.

Zapraszamy mieszkańców naszego miasta oraz powiatu siedleckiego do wzięcia udziału w konkursie na Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2017. W konkursie o miano najlepszego i najbardziej aktywnego rywalizować będą dzielnicowi z miasta oraz powiatu. Celem plebiscytu jest przybliżenie sylwetek dzielnicowych oraz podniesienie społecznego zaufania do tych funkcjonariuszy. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w lutym, a najlepsi dzielnicowi zostaną wyróżnieni przez Komendanta Miejskiego Policji w Siedlcach.

Konkurs potrwa przez cały styczeń. Głosować można poprzez wypełnienie ankiet konkursowych, które będą dostępne we wszystkich komisariatach, urzędach samorządu terytorialnego, a także gmachach użyteczności publicznej. Oddawać głosy można również drogą elektroniczną, poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach :

http://kmpsiedlce.mazowiecka.policja.gov.pl/dzielnicowi/dz_ank.php

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie, w którym będziemy mogli wyróżnić najlepszych dzielnicowych.

 

 

źr. KMP Siedlce

Konkurs – Najpopularniejszy Dzielnicowy 2017 roku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Informacje, Siedlce - więcej informacji