:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Kulisy odejścia z PO

W oficjalnym oświadczeniu zarządu Platformy Obywatelskiej Siedlce, Przewodniczący Krzysztof Chaberski poinformował o rezygnacji z członkostwa w PO Marty Sosnowskiej. Ujawnił przy tym kulisy całej sprawy. Pani Marta Sosnowska postawiła klubowi PO ultimatum.

Zarząd PO w oświadczeniu ujawnił fakt, że Pani Marta Sosnowska będąc jeszcze w strukturach partii PO jako wicestarosta powiatu sokołowskiego zawarła porozumienie z jednym z radnych PiS. Porozumienie miało jej zapewnić zachowanie stanowiska wicestarosty po ewentualnym wystąpieniu ze struktur PO. W oświadczeniu możemy też odnaleźć informacje o tym jakoby Pani Marta Sosnowska próbowała budować swoją pozycję spotykając się w Siedlcach z ugrupowaniami PiS, STS oraz Porozumienie kosztem swojej partii. Przewodniczący Krzysztof Chaberski przekazał też informacje o ultimatum postawionym przez Panią Sosnowską klubowi Platformy Obywatelskiej.

 

 

"Zażądała, by to właśnie ona była kandydatką PO na Prezydenta miasta Siedlce w jesiennych wyborach samorządowych. Zrobiła to doskonale wiedząc, iż taką decyzję podejmiemy tylko wspólnie z pozostałymi koalicjantami opozycyjnymi. Nie czekając na nasze stanowisko zaledwie dzień później złożyła rezygnację z członkostwa w PO"

 

Krzysztof Chaberski podsumowując oświadczenie przekazał, że zarząd nie chce wskazywać, ani oceniać pobudek Pani Marty gdyż już za kolka miesięcy zrobią to wyborcy.

Kulisy odejścia z PO komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Informacje, - więcej informacji