:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -7°C lekkie zachmurzenie

Lepsze Siedlce - program PO

Wydarzenia, Lepsze Siedlce program - zdjęcie, fotografia

Dziś na konferencji prasowej przedstawiciele siedleckiego Koła Platformy Obywatelskiej przedstawili swój pomysł na "Lepsze Siedlce".

Na stronie FB #lepsze Siedlce możemy przeczytać:

 

Hej! Kochani mieszkańcy Siedlec!
Bierzemy przyszłość miasta w nasze ręce. Od dziś zaczynamy pracę nad Programem Rozwoju Siedlec. Jest i będzie on tworzony przez mieszkańców i dla mieszkańców.
Skąd pomysł i dlaczego to robimy?
Na początek krótkie wyjaśnienie - jesteśmy grupą osób, które nie chcą biernie przyglądać się nieprzemyślanym decyzjom władzy samorządowej i chaotycznej polityce przestrzennej. Nie chemy dłużej patrzeć, jak Siedlce zamieniają się w zadłużony po uszy skansen.
Chcemy wspólnie z innymi mieszkańcami stworzyć wieloletnią i bardzo odważną strategię, która uczyni nasze miasto nowoczesnym, otwartym i zasobnym. Rozpoczęliśmy już prace nad programem. Dziś przedstawimy jego założenia. Nie jesteśmy alfą i omegą, nie zjedliśmy wszystkich rozumów świata i dlatego chcemy byście przesyłali swoje pomysły na rozwój Siedlec. Będziemy nad nimi dyskutować i wprowadzać je do tworzonego właśnie PRS. Nieważne są dla nas Wasze poglądy. Do wspólnej pracy zapraszamy wszystkich - zwyczajnych mieszkańców, oddziały partii politycznych i wszystkie organizacje pozarządowe.

 

Dzisiaj, na specjalnie zwołanej konferencji, przedstawiciele siedleckich struktur PO przedstawili swoją strategię. Program nazwano "Lepsze Siedlce" a jego założenia to: Po pierwsze człowiek. Po pierwsze edukacja. Po pierwsze gospodarka. Ma on promować nasze miasto w kraju i za granicą, pomagać przedsiębiorcom -  szczególnie tym dopiero wchodzącym na rynek, a także zacieśnić współpracę z gminą Siedlce. To również przejrzystość w przetargach (program "czyste ręce") oraz większy udział w mieszkańców w decydowaniu o przyszłości Siedlec. Amfiteatr miałby przejść gruntowny remont i stać się terenem pod kino czy teatr letni, Plac Sikorskiego stałby się miejscem na pchli targ a teren wokół amfiteatru - Siedleckim Parkiem Rzeźby. Platforma chce stworzyć program stypendiów - w tym również dla wyróżniających się nauczycieli a także wesprzeć harcerstwo i stworzyć "mini zoo" z ogródkiem przy wsparciu UPH.

- Ale najpierw zaczniemy od audytu 12 - letnich rządów obecnych władz - zapowiedział Krzysztof Chaberski, szef PO w Siedlcach.

Na spotkaniu podkreślano również dążenia do stworzenia wspólnej listy wyborczej i wystawienia jednego kandydata na prezydenta miasta. Wyrażano nadzieję, że do rozmów przy jednym stole usiądzie Andrzej Sitnik, który do tej pory nie odpowiedział na zaproszenie do zjednoczenia opozycji.

 

Lepsze Siedlce - program PO komentarze opinie

 • gość 2017-11-29 21:18:00

  Widywać człowiek kilka razy w tygodniu i pisać do niego list, że chce się pogadać, dobre!!!!!

 • Qwerty - niezalogowany 2017-11-30 10:01:29

  LANDRYNA

 • Namiot - niezalogowany 2017-11-30 21:30:09

  Kury szczać prowadzać, a nie politykę robić

 • ja - niezalogowany 2017-12-01 21:44:56

  Kto to jest Chaberski? Co robi i co wspólnego ma z polityką? Siedlecka PO zeszła na dno!

 • gość 2017-12-01 21:47:48

  a pan były prezes ZUO? Wyleciał z hukiem i teraz gdzie się pcha? Gdyby facet miał honor powinien wyprowadzić się z Siedlec ze wstydu

 • gość 2017-12-19 09:36:17

  Jak wszystko będzie "po pierwsze" to nic nie będzie pierwsze i nie będzie ani człowieka, ani edukacji, ani gospodarki. Trzeba umieć ustawić sobie priorytety a nie wszystko na raz.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji