:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C lekkie zachmurzenie

Młodzi kelnerzy w pojedynku (video)

23 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica odbyły się pierwsze Mistrzostwa Młodych Kelnerów zorganizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Kelnerów Polskich.

 

DOBRY KELNER MUSI ROZUMIEĆ SWÓJ ZAWÓD, ZNAĆ LUDZI, WIEDZIEĆ WSZYSTKO, GAWĘDZIĆ O WIELU RZECZACH I UMIEĆ MILCZEĆ – takie motto przyświecało konkursowi, w którym udział wzięli przedstawiciele szkół z Garwolina, Żelechowa, Łukowa, Łosic i Siedlec.

 

To bardzo trudny zawód – mówili zgodnie organizatorzy i uczestnicy. Wymaga podzielności uwagi, dobrej kondycji fizycznej oraz wielu innych atrybutów. Kelner to wirtuoz gastronomii, doradca kulinarny, znawca win. Musi być ciepły i kulturalny, to on tworzy nastrój i klimat do spożycia posiłku.

 

Konkurs dawał szanse zweryfikowania swoich umiejętności a także podniesienie kwalifikacji poszczególnym uczestnikom, którzy w przyszłości widzą siebie w zawodzie kelnera. Mogli się sprawdzić m.in. w teście wiedzy o zawodzie a także slalomie między stolikami, serwisie wina oraz obsłudze gości.

 

 

Najlepsza w „ kelnerowaniu” okazała się drużyna z ZSP w Łukowie, drugie miejsce zajęli uczniowie z ZSP nr 3 w Siedlcach, a trzecie młodzież z Żelechowa.

 

W trakcie obrad jury imprezę uświetniły pokazy flambirowania i sztuki barmańskiej a także opowieści someliera.

Młodzi kelnerzy w pojedynku (video) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji