:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C lekkie zachmurzenie

Modernizacja Oddziału Ortopedyczno - Urazowego

Informacje, Modernizacja Oddziału Ortopedyczno Urazowego - zdjęcie, fotografia

To na pewno jest dobra wiadomość dla pacjentów, jak i personelu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o. Dzięki pracy wielu osób i pozyskanemu dofinansowaniu zostanie zmodernizowany Oddział Ortopedyczno – Urazowy. Rozpoczęcie inwestycji już w lutym.

Zgodnie z planami 1 luty 2018 roku będzie dniem rozpoczęcia inwestycji na 3 piętrze budynku A. Zakres prac obejmie wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją pomieszczeń Oddziału oraz adaptację pomieszczeń przewidzianych w celu utworzenia Pododdziału Neurochirurgii. Chorych najbardziej ucieszy fakt, że nie będą musieli opuszczać pokoju, by skorzystać z toalety. Plan inwestycyjny zakłada bowiem likwidację zbiorowych (dostępnych z korytarza ) pomieszczeń higieniczno – sanitarnych przeznaczonych dla pacjentów i zastąpienie ich łazienkami przy salach łóżkowych. Będą one dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zwolnione pomieszczenia posłużą innym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania Oddziału celom a także pozwolą pozyskać dodatkowe sale łóżkowe.

Zarząd Szpitala czyni nieustanne starania, aby jakość świadczonych usług zdrowotnych oraz warunki  do leczenia były jak najlepsze. Dlatego oprócz nowych ścian i pięknych łazienek będzie też nowe wyposażenie. W ramach inwestycji zaplanowano zakup sprzętu i aparatury medycznej na kwotę  ponad 1,5 mln złotych a wyposażenia medycznego na ponad 517 tys. złotych. Na Oddział trafią centrale intensywnego nadzoru, kardiomonitory, defibrylator, lampy bezcieniowe, kilkadziesiąt specjalistycznych łóżek ortopedycznych, ponad 60 paneli nadłóżkowych oraz stół zabiegowy i stół do zakładania gipsów.

Prace będą przebiegać dwuetapowo. Oddział zostanie podzielony na strefę pierwszą i drugą. Najpierw remontowana zostanie część pierwsza. Na jej czas część łóżek będzie przeniesiona do strefy drugiej, a także na VI piętro. Po zakończeniu prac w strefie pierwszej zostanie ona oddana do użytku a remont przeniesie się do strefy drugiej, na zasadach analogicznych.

Wartość całej inwestycji przekroczyła kwotę 7,5 mln złotych. Z budżetu Województwa Mazowieckiego pozyskano dotację w kwocie 7 350 000 zł. Pozostała suma pochodzi ze środków własnych Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o.

Termin zakończenia prac przewidziano na 30 września 2018 roku.     

 

źr. MSzW w Siedlcach

Modernizacja Oddziału Ortopedyczno - Urazowego komentarze opinie

  • gość 2018-01-05 19:14:34

    No w koncu chyba pora na ten "remont" oddzialu

Dodajesz jako: Zaloguj się

Informacje, Siedlce - więcej informacji