:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  28°C rozproszone chmury

Musical seniorów

W poniedziałek 12 czerwca 2017r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się musical pt. „Co nam w duszy gra. Współczesna historia Romeo i Julii”, w którym wystąpiło 55 uczestników klubu seniora „Sen(iOr) Przyszłości” (z Siedlec i Parczewa) prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Towarzyszyło mu rozwiązanie konkursu na Master Chef’a Seniora, w kategoriach: przystawki, ciasta i nalewki oraz degustacja potraw. - Niektóre potrawy były bardzo proste, a jednocześnie bardzo smaczne, nawet lepsze niż te troszeczkę przekombinowane. Dzisiejsze potrawy przebijają wszystkich seniorów. Musieli włożyć w to wiele wysiłku. Oceniając, zwracaliśmy uwagę na smak przygotowanego jedzenia, ale też na kolor – patrząc na potrawę już czuliśmy, że będzie ona dobra – Alicja Zarzycka, instruktor sekcji gastronomicznej Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej.

Wśród laureatów znaleźli się:

Kategoria: ciasta

  1. Eugenia Olszyna – ciasto z nutellą i wiśniami

  2. Teresa Jastrzębska – rolada z galaretką

  3. Danuta Komar – sernik przekładany

Kategoria: nalewki

  1. Marianna Grzebula – nalewka z pigwy

  2. Barbara Wójciuk – nalewka czarny bez

  3. Mirosława Korszeń – nalewka z aronii

Kategoria: przystawki

  1. Honorata Wadziuk – sałatka z rukolą i granatem

  2. Wanda Ścięgosz – smalczyk z chlebem

  3. Teresa Mikiciuk – rolada z łososiem

 

Była to również okazja do podsumowania osiągnięć projektowych i obejrzenia spotu promującego Seniora Przyszłości.

- Wydarzenie było dość ciężko przygotować logistycznie, ponieważ obie grupy (siedlecka i parczewska) miały osobno zajęcia. Ich dogranie nastąpiło właśnie w dniu wystawienia musicalu. O godz. 11:00 zjawiliśmy się w Siedlcach i próbowaliśmy swoich sił, a o godz. 18:00 daliśmy już przedstawienie. Uważam, że nasi seniorzy to wspaniali artyści. – mówi Anna Walczyna, koordynator projektu. Zapytana o plany, A. Walczyna odpowiada, że to zależy od zebranych podczas musicalu pieniędzy. Przy wejściu zbierano darowizny do puszek, a poza tym był kiermasz wyrobów zrobionych przez uczestników klubu w ramach zajęć DIY („Do it yourself” czyli „Zrób to sam”)

 

Siedlecka Caritas przystąpiła do Programu współdziałania Caritas Polska z Caritas diecezjalnymi na lata 2016-2017 - edycja pilotażowa i realizowała zadanie obejmując seniorów zamieszkujących diecezję siedlecką w wieku 55+. Zadanie było współfinansowane z Caritas Polska i miało nazwę „Sen(iOr) Przyszłości. Wspieranie inicjatyw służących aktywizacji i integracji społecznej osób starszych”. Realizacja trwała w okresie od 15 czerwca 2016r. do 14 czerwca 2017r.

 

źr. Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Musical seniorów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na infoSiedlce.pl

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji