:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

Oszuści dzwonią do mieszkańców Siedlec

Kronika policyjna, Oszuści dzwonią mieszkańców Siedlec - zdjęcie, fotografia

W dniu dzisiejszym dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach otrzymał już trzy zgłoszenia od mieszkańców miasta o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą „ na policjanta ".

Do jednego z mieszkańców Siedlec zadzwonił dziś mężczyzna podający się za policjanta i poinformował, że jego córka miała wypadek na terenie Warszawy i potrzeba 80 tysięcy złotych, aby sprawę „załatwić" i żeby kobieta nie trafiła w ręce prokuratora – tak się wyraził. Na szczęście mężczyzna nie dał się ponieść emocjom, rozłączył rozmowę i skontaktował się z Komendą Miejską Policji w Siedlcach. W związku z kolejnymi zgłoszeniami o próbach wyłudzenia pieniędzy przypominamy, aby w przypadku, gdy otrzymujemy telefon od osoby, która twierdzi, że jest krewnym, synem, wnuczkiem lub policjantem i w czasie tej rozmowy prosi o udzielenie pomocy i pożyczkę - nie reagować na takie telefony.

Tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze to na pewno oszuści.

                                                                         Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy!

W takim przypadku należy połączyć się z najbliższą jednostką policji lub zadzwonić na nr alarmowy 997 albo 112. Trzeba jednak pamiętać, aby dokonać prawidłowego rozłączenia rozmowy z potencjalnym oszustem.

 

 

autor:podkom.Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce

 

Oszuści dzwonią do mieszkańców Siedlec komentarze opinie

  • gość 2018-04-09 22:15:37

    Ja ujmę ten temat wprost - głupich ludzi mi nie szkoda. Trzeba być idiotą żeby wierzy w takie i podobne telefony. Albo zna się rodzinę albo nie wierzy i nie płaci.

Dodajesz jako: Zaloguj się