:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



  20°C bezchmurnie

Oszuści nie mają wakacji! 66- latka z Siedlec straciła swoje oszczędności

Kronika policyjna, Oszuści mają wakacji! latka Siedlec straciła swoje oszczędności - zdjęcie, fotografia

W dniu wczorajszym na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach stwierdzono aż 20 prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”. Jedno udane... Siedlczanka straciła 20 tysięcy złotych.

Może dziwić fakt, że po tylu akcjach ostrzegających przed oszustami metoda „na wnuczka” ciągle zbiera żniwo. Jednakże należy pamiętać, że ofiara zwykle postawiona jest w stan głębokiego zaskoczenia a całej rozmowie towarzyszą niezwykłe emocje. Ci co dzwonią, są bardzo dobrymi aktorami, potrafią omamić rozmową, wiedzą jak zadać pytania, żeby uzyskać jak najwięcej informacji i jednocześnie wymusić żądaną reakcję. Najczęściej przywołują jakieś nieszczęścia, które przydarzyły się bliskim.

 

Rozmówca z wczorajszego przypadku poinformował 66-latkę o tym, że jej córka uczestniczyła w wypadku, potrąciła autem przechodnia. Są potrzebne pieniądze bo inaczej trafi do aresztu. Rozmowie towarzyszy ogólna histeria, płacz, wszystko po to, by upodobnić zdarzenie do prawdziwego i wzbudzić w kobiecie przerażenie a tym samym chęć udzielenia pomocy.

Żeby było bardziej wiarygodnie do rozmowy telefonicznej włącza się również podstawiony policjant i straszy rozmówczynię paragrafami wynikającymi z dokonanego przez córkę przestępstwa.

Pada kwota do zapłaty: 85 tys. złotych. - przestraszona kobieta odpowiada, że tyle nie ma. A ile masz, mamo? - Mam 20 tys. - odpowiada. - Dobre i tyle, resztę będę musiała jeszcze gdzieś pożyczyć – mówi rzekoma córka.

Po pieniądze ma przyjechać w niedługim czasie kurier i odebrać. Do transakcji dochodzi na ulicy, w biały dzień.

Po czasie przychodzi moment zastanowienia i okazuje się, że to było oszustwo.

 

W związku z powtarzającymi się próbami wyłudzeń pieniędzy metodą „ na wnuczka „ na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach – po raz kolejny przypominamy.

 

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się do Państwa z prośbą o przeprowadzenie rozmów z osobami starszymi z najbliższego otoczenia aby w przypadku, gdy otrzymują telefon od osoby która twierdzi, że jest krewnym - synem, wnuczkiem lub policjantem i w czasie tej rozmowy prosi o udzielenie pomocy i pożyczkę, aby nie reagować na takie telefony. Tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze to na pewno oszuści.

 

Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy!

 

W przypadku otrzymania takiego telefonu należy niezwłocznie skontaktować się osobiście, a nie telefonicznie, z członkiem najbliższej rodziny lub sąsiadem i opowiedzieć mu o tym zdarzeniu. Co ważne kontakt ze znaną nam osobą musi być osobisty, a nie telefoniczny jak wielokrotnie w czasie rozmowy sugeruje osoba z drugiej strony słuchawki. Można również połączyć się z najbliższą jednostką policji lub zadzwonić na nr alarmowy 997 albo 112. Trzeba jednak pamiętać aby dokonać prawidłowego rozłączenia rozmowy z potencjalnym oszustem .

 

źr. KMP Siedlce

Oszuści nie mają wakacji! 66- latka z Siedlec straciła swoje oszczędności komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-07-12 17:29:25

  Gnido która oszukujesz starsze osoby.. jedyne na co zasługujesz to to żeby nasrać ci na mordę

 • gość 2017-07-13 16:15:55

  To, że oszust godny jest co najwyżej tego, o czym pisze poprzednik, nie ulega żadnej wątpliwości. Ale co sądzić o osobach, które pozwalają się złowić tą metodą? Przecież 66-latka to nie jest jakaś zniedołężniała staruszka, której można wcisnąć najprostszy kit, bo istnieje prawdopodobieństwo, że babcia nawet nie umie się posłużyć telefonem, albo jest przygłucha, nie rozpoznaje już dokładnie głosu, szczególnie w słuchawce, i nie wie, jak wygląda przekazywanie pieniędzy. Od kogoś, kto w dzisiejszym świecie ma 66 lat należy wymagać więcej pod wieloma względami niż od - dajmy na to - rodziców takiej osoby, gdy ci byli w jej wieku. Wiem, wiem, to o czym tu piszę to nic więcej niż tylko pobożne życzenia. Ludzie są jacy są, nie chcą się rozwijać, żyją sobie oporni na wiedzę i zmiany w czymś na kształt kokonów. Ale gdy brutalna rzeczywistość dobierze się do nich - zwyczajnie baranieją i oddają ciężko uciułane oszczędności komuś, kto lepiej lub gorzej podszywa się pod podobno najbliższą im osobę. Metoda "na wnuczka" czy piramidy finansowe typu Amber Gold to tylko zatrute owoce tego, jak żyje i myśli spora część naszego społeczeństwa.

 • Gość - niezalogowany 2017-07-16 08:57:28

  Gdy w gre wchodzi zycie dziecka matka zrobi wszystko

 • gość 2017-07-18 00:33:58

  Wszystko, łącznie z tym, że nie będzie się zbytnio przejmować tym, że dziecko mówi jakimś innym głosem.

Dodajesz jako: Zaloguj się