:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C słabe opady deszczu

Podsumowanie okresu świątecznego

Kronika policyjna, Podsumowanie okresu świątecznego - zdjęcie, fotografia

Okres Świąt Wielkanocnych pod względem bezpieczeństwa na terenie pow. siedleckiego przebiegł spokojnie. W dniach od 14 do 17 kwietnia tutejsza komenda nie odnotowała żadnych nadzwyczajnych zdarzeń, które miałyby wpływ na ich przebieg.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to należy przyznać, że większość z kierowców pamiętała o tak ważnych zasadach na drodze jak kultura, wzajemna życzliwość i przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu. Siedlecka komenda została powiadomiona o 25 kolizjach, a na drogach powiatu doszło do 3 wypadków, w których na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Do jednego z nich doszło na terenie gm. Mordy, gdzie 37 – letni mężczyzna kierujący quadem podczas manewru skrętu z drogi asfaltowej na posesję utracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia, w wyniku czego podczas upadku doznał poważnych obrażeń głowy i przewieziony został do szpitala. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Funkcjonariusze siedleckiej komendy przeprowadzili szereg badań stanu trzeźwości uczestników ruchu i w 6 przypadkach ujawniono, że kierujący zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 35 – letni mieszkaniec gm. Siedlce, który kierując samochodem volvo na ulicy Artyleryjskiej spowodował kolizję drogową zderzając się z ciągnikiem siodłowym IVECO. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że 35 – latek w chwili zdarzenia miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu.

Ponadto w okresie świątecznym zatrzymano 3 obcokrajowców, którzy przewozili 4740 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyźni ci w najbliższym czasie odpowiedzą za przestępstwo skarbowe.

Natomiast 4 mieszkańców naszego powiatu zostało zatrzymanych w policyjnym areszcie w związku ze sprawą pobicia, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie gm. Kotuń. Pracujący obecnie przy tym zdarzeniu policjanci szczegółowo wyjaśniają przebieg zajścia i motywy działania sprawców.

W drugi dzień Świąt na terenie miasta 7 - osobowa rodzina uległa zatruciu tlenkiem węgla. Dwie osoby przewiezione zostały do szpitala w Warszawie, natomiast pozostałych 5 po udzieleniu im niezbędnej pomocy medycznej w siedleckim szpitalu zwolnione zostały do domu. Obecnie życie i zdrowie poszkodowanych nie jest już zagrożone.

Pełniący służbę funkcjonariusze podejmowali w okresie świątecznym ponad 180 różnego rodzaju interwencji. Świadczy to o tym, że Święta spędzane były przez większość z nas godnie, ponieważ interwencji takich w poprzednich latach była zawsze dużo ponad 200.

KMP w Siedlcach

Podsumowanie okresu świątecznego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kronika policyjna, Siedlce - więcej informacji