Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

-2°C rozproszone chmury

Pogoń odpadła po karnych

Piłka nożna, Pogoń odpadła karnych - zdjęcie, fotografia

Pogoń Siedlce zakończyła przygodę z Pucharem Polski na I rundzie.

Drużyna dowodzona przez Adama Łopatkę zremisowała 2:2 z Wisłą Puławy, ale nie wytrzymała presji w serii rzutów karnych. W pierwszej połowie lepiej prezentował się spadkowicz z Nice 1 Ligi. Wisła wytrwale pracowała na bramkę i się doczekała jej w 33 minucie. Arkadiusz Maksymiuk z pomocą Krystiana Stępniowskiego otworzył wynik spotkania.

Po przerwie Pogoń przejęła inicjatywę. Brakowało jednak klarownych sytuacji. W 73 minucie Grzegorz Tomasiewicz oddał celny strzał zza pola karnego, który w ostatecznym rozrachunku doprowadził do dogrywki. W 104 minucie Daniel Chyła po rykoszecie przybliżył Pogoń do awansu, jednak w 107 minucie Piotr Darmochwał wyrównał stan meczu po uderzeniu z rzutu karnego.

W serii jedenastek Wisła wygrała 4:3 i awansowała do 1/16 finału.

Wisła Puławy - Pogoń Siedlce 2:2 pd. k. 4-3

Bramki: Krystian Stępniowski 33 sam, Piotr Darmochwał 107 k - Grzegorz Tomasiewicz 73, Daniel Chyła 104

Pogoń: 13. Krystian Stępniowski - 22. Miroslav Pastva, 19. Maciej Wichtowski, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak - 17. Dawid Kieplin (61, 9. Dariusz Zjawiński), 23. Piotr Mroziński (82, 8. Daniel Chyła), 21. Łukasz Jegliński, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (56, 93. Paweł Garyga) - 18. Adrian Paluchowski.