:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  28°C bezchmurnie

Policjanci kontrolują autokary

Kronika policyjna, Policjanci kontrolują autokary - zdjęcie, fotografia

Koniec roku szkolnego to sezon wycieczek. Siedleccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przed wyruszeniem dzieci w podróż sprawdzają stan techniczny autokarów, którymi będą one podróżować. Komenda Miejska Policji w Siedlcach zachęca organizatorów wyjazdów szkolnych do skorzystania z tej możliwości przed wyruszeniem podopiecznych w trasę.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na organizowane przez szkoły wycieczki do dla policji bardzo ważna sprawa. W naszych działaniach dużą wagę przywiązujemy do zapobiegania sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia, szczególnie jeżeli chodzi tu o dzieci i młodzież. W związku z tym, że rozpoczął się okres wzmożonych wyjazdów szkolnych Policja na terenie woj. mazowieckiego przeprowadza szereg akcji prewencyjnych mających na celu zapewnienie maximum bezpieczeństwa ich uczestnikom. Jedną z takich akcji są kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek. Policja zachęca opiekunów, przede wszystkim do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru, jak też do bacznego obserwowania autokarów i kierowców, którzy zabierają dzieci na wycieczkę. Jeżeli coś jest nie tak najlepiej poinformować o tym policję.
Rodziców powinien zaniepokoić stan zewnętrzny pojazdu, na przykład popękane szyby, zły stan bieżnika opon lub uszkodzone reflektory. Szczególną uwagę należy zwrócić na kierowcę: bełkotliwa mowa lub zachwianie może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu albo jest po prostu zmęczony. Bezpieczeństwo wyjazdów to nie tylko sprawny autokar i wypoczęty kierowca, ale także liczba pasażerów dostosowana do pojazdu.
Organizatorzy wycieczek, którzy chcą aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez policję, mogą ten fakt zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem do Naczelnika WRD podinsp. Marka Myszkiewicza tel. 25-643-26-28 lub jego zastępcy podinsp. Krzysztofa Skupa tel. 25-643-22-41.

Uczestnikom szkolnych wyjazdów życzymy niezapomnianych wrażeń na wycieczce oraz szerokiej drogi.


KMP w Siedlcach

Policjanci kontrolują autokary komentarze opinie

  • gość 2017-05-31 16:25:23

    I dobrze robia. Bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu BUSOMAT PL

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na infoSiedlce.pl

Kronika policyjna, Siedlce - więcej informacji