:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy!

Kronika policyjna, Policjanci nigdy żądają pieniędzy! - zdjęcie, fotografia

Komenda Miejska Policji w Siedlcach po raz kolejny zwraca się do Państwa z prośbą o przeprowadzenie rozmów z osobami starszymi z najbliższego otoczenia aby w przypadku spotkania się z sytuacją, gdy otrzymują telefon od osoby która twierdzi, że jest synem, wnuczkiem lub policjantem i w czasie tej rozmowy żąda od nich pieniędzy, aby nie reagować na takie telefony.

Tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze to na pewno  oszuści. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy! W przypadku otrzymania takiego telefonu należy niezwłocznie skontaktować się osobiście, a nie telefonicznie, z członkiem najbliższej rodziny lub sąsiadem i opowiedzieć mu o tym zdarzeniu. Co ważne kontakt ze znaną nam osobą musi być osobisty, a nie telefoniczny jak wielokrotnie w czasie rozmowy sugeruje osoba z drugiej strony słuchawki.
W dniu dzisiejszym , w godzinach przedpołudniowych na terenie Siedlec przestępca podający się za syna poszkodowanej i opowiadający jej przez telefon historię o tym, że potrącił grupę osób i musi pokryć wyrządzone straty  wyłudził od 76 – letniej kobiety 15 tysięcy złotych. W trakcie rozmowy przekazał  telefon rzekomemu policjantowi , który potwierdził fakt zaistnienia takiego wypadku. Po pieniądze zgłosił się  kolejny przestępca .Zdarzenie to wskazuje, iż mimo  nagłaśniania podobnych spraw  nie wszyscy są świadomi  tego typu oszustw.

 

Autor:podkom.Agnieszka  Świerczewska

 

Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na infoSiedlce.pl

Kronika policyjna, Siedlce - więcej informacji