:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -7°C lekkie zachmurzenie

Prawie 3,5 miliona bonifikaty dla Caritas

Informacje, Prawie miliona bonifikaty Caritas - zdjęcie, fotografia

Na najbliższej Sesji Rady Miasta Siedlce radni pochylą się nad projektem prezydenta Wojciecha Kudelskiego w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Budowlanej w Siedlcach i udzielenie bonifikaty od ceny sprzedaży nieruchomości.

Radni poprzez głosowanie mają wyrazić  zgodę na sprzedaż w trybie bezprzetargowym na rzecz Caritas Diecezji Siedleckiej, zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Miasta Siedlce na prawach powiatu o powierzchni 0,6448 ha, położonej w Siedlcach przy ulicy Budowlanej a tym samym na udzielenie bonifikaty w wysokości 90 % od ceny sprzedaży nieruchomości z uwagi na to, iż Caritas Diecezji Siedleckiej jest organizacją pożytku publicznego, a nieruchomość sprzedawana będzie na cel prowadzonej działalności pożytku publicznego.

 

W uzasadnieniu czytamy:

"UZASADNIENIE

Caritas Diecezji Siedleckiej wystąpił do mnie z wnioskiem o sprzedaż przedmiotowej nieruchomości na rzecz Caritas w trybie bezprzetargowym z zastosowaniem 90% bonifikaty od ceny sprzedaży.

Obecnie nieruchomość ta jest użytkowana przez Caritas na podstawie umowy użyczenia zawartej 23 lipca 2007 r. Zgodnie z informacją zawartą we wniosku, Caritas Diecezji Siedleckiej jest kościelną osobą prawną, stanowiącą organizację pożytku publicznego.

Przedmiotowa nieruchomość w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego terenu

w rejonie Południowej Dzielnicy Przemysłowej położona jest w terenie oznaczonym symbolem 4PU - teren obiektów przemysłowo-usługowych.

Zgodnie z wyceną rzeczoznawcy wartość nieruchomości ustalona została na kwotę 3 800 000 zł. Zatem przy ustaleniu ceny równej wartości ustalonej przez rzeczoznawcę bonifikata wyniosłaby 3 420 000 zł, a do zapłaty 380 000 zł.

Zgodnie z art. 37 ust.1 pkt 3 w związku z art. 68 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami w drodze bezprzetargowej, z zastosowaniem bonifikaty, może być zbyta nieruchomość m.in. organizacjom pożytku publicznego na cel prowadzonej działalności pożytku publicznego.

Jednocześnie chcę wskazać, iż zgodnie z art. 68 ust. 2 cyt. ustawy o gospodarce nieruchomościami, w przypadku gdyby nabywca nieruchomości – Caritas zbył lub wykorzystał nieruchomość na inne cele niż uzasadniające udzielenie bonifikaty, przed upływem 10 lat od jej nabycia, jest zobowiązany do zwrotu kwoty równej naliczonej bonifikacie po jej waloryzacji.

W związku z powyższym przychylając się do wniosku Caritas wnoszę o wyrażenie zgody na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości na rzecz Caritas Diecezji Siedleckiej i na udzielenie bonifikaty w wysokości 90% od ceny sprzedaży".

 

Treść uchwały w załączeniu.

 

źr. UM SiedlcePrawie 3,5 miliona bonifikaty dla Caritas komentarze opinie

 • Janusz - niezalogowany 2017-11-22 23:18:46

  Za darmo oddać... Po co brać jakieś drobne... Tylko ten zwykły szary człowiek musi charowac na zusy podatki czynsze itp... Lichwa

 • Gość - niezalogowany 2017-11-23 15:46:32

  Co jeszcze oddadzą? No pewnie łatwo się oddaje bo nie swoje. Ciekawe czy chociaż jedna wypłatę by przekazali?

 • Gość - niezalogowany 2017-11-23 15:48:14

  Ciekawe czy chociaż jedna swoją wypłatę by oddali? A tak chojnie naszym dzielą.

 • gość 2017-11-24 16:46:08

  Tak jest, nie dać, nie pozwolić, opluć, zgnoić. Każda okazja jest idealna do tego. To przecież wcale nie istotne co ten cały caritas robi. Oczywistym jest, że tylko "samy dla siebie bioro te czarne klechy... " Żenada Państwo drodzy, żenada.

 • Gość - niezalogowany 2017-11-25 22:45:38

  Znam wiele osób które korzystają z pomocy Caritas. Jeśli wy nie korzystacie to dlaczego innym nie chce dać...

 • Mariusz K. - niezalogowany 2017-12-02 12:22:14

  Ciemni ludzie bez muzgu tak bardzo jesteście chciwi i zapatrzeni w siebie że nie wiecie jak dużo Karitas pomaga mieszkańcom Siedlec . Nie bronie strony księży ale od dawna interesuję się tym co robi Karitas i wiem że wiele osób umarło by z głodu gdyby nie oni .

Dodajesz jako: Zaloguj się

Informacje, Siedlce - więcej informacji