:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C lekki deszcz

Straż pożarna - wybrane zdarzenia 3 - 9.07.2017

W dniach 3 - 9 lipca 2017 roku straż pożarna powiatu siedleckiego interweniowała 37 razy do zdarzeń, w tym do: 8 pożarów, 24 miejscowych zagrożeń, natomiast 5 zgłoszeń okazało się alarmami fałszywymi (1 w dobrej wierze, 4 - z instalacji wykrywania pożaru).

4.07.2017 r. w miejscowości Borki Wyrki (gm. Zbuczyn) doszło do pożaru opuszczonej drewnianej świetlicy wiejskiej.

 

Po przybyciu zastępów PSP z JRG 2, na miejscu zastano pożar kubaturowy opuszczonej drewnianej świetlicy wiejskiej. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiono do podawania dwóch prądów wody: jeden w natarciu na pożar, drugi w obronie sąsiadującego budynku mieszkalnego. Z informacji uzyskanych od sąsiadów dowiedziano się, że w budynku przeprowadzane były prace rozbiórkowe, w związku z czym prąd odłączony był od kilkunastu dni. Ponadto budynek nie posiadał przykrycia dachowego i komina - zostały zdemontowane przez firmę rozbiórkową. Po przybyciu zastępów z OSP Zbuczyn, Rzążew i Czuryły przystąpiono do podawania kolejnych trzech prądów wody, w tym jednego prądu wody w natarciu ze zwilżaczem w stężeniu 0,5%. W kolejnej fazie działań wprowadzono rotę ratowniczą w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku, w celu przeszukania pomieszczeń. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. Prowadzone działania gaśnicze doprowadziły do lokalizacji pożaru. Na miejsce zdarzenia przybył Dowódca JRG nr 2, który podtrzymał wypracowany zamiar taktyczny. Zaopatrzenie wodne stworzono na bazie stanowiska czerpania wody z pobliskiego stawu oraz z hydrantu nadziemnego zlokalizowanego ok. 70 m od miejsca pożaru. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania pogorzeliska przy pomocy trzech wentylatorów osiowych. Dogaszanie konstrukcji dachu odbywało się z drabin przenośnych i podnośnika hydraulicznego. Następnie dokładnie przelano pogorzelisko i sprawdzono je przy pomocy kamery termowizyjnej - nie stwierdzono zarzewi ognia. Na tym działania zakończono. Zastępy powróciły do koszar.

 

5.07.2017 r. w miejscowości Mokobody doszło do pożaru w zakładzie stolarskim.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pożarem objęte jest około 75% poddasza obiektu zakładu stolarskiego. Budynek murowany o wymiarach 30 x 10 m, kryty blachą. W czasie gdy wybuchł pożar w budynku nie przebywali ludzie. Na miejscu działania prowadziły już zastępy OSP Mokobody, podając dwa prądy wody w natarciu. Na poddaszu w jednej części składowane było obrobione drewno, w drugiej trociny - miejscami warstwa ok 2 m. Od pogotowia energetycznego uzyskano informację o odcięciu przyłącza energetycznego. Dalsze działania polegały na podawaniu dwóch prądów wody od szczytów budynku i jednego w obronie od strony gdzie stolarnia sąsiadowała z drewnianą stodołą. Poprzez znajdujące się w połowie długości budynku wejście na poddasze kolejnym prądem wody operowała rota w aparatach ochrony dróg oddechowych. Działania te doprowadziły do lokalizacji pożaru. Po dojechaniu na miejsce samochodu - drabiny mechanicznej ratownicy w aparatach ochrony układu oddechowego przystąpili do usuwania poszycia dachu na powierzchni ok. 150 m2. Po oddymieniu na strop wprowadzono strażaków wyposażonych w maseczki FFP3 z zadaniem usunięcia trocin. Po dogaszeniu pożaru zakończono działania.

 

8.07.2017 r. w miejscowości Zbuczyn doszło do zderzenia się dwóch pojazdów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono: na poboczu drogi leży na boku samochód typu bus, ma uszkodzony przód i rozerwany zbiornik paliwa (olej napędowy), kierujący samodzielnie opuścił pojazd; kilka metrów dalej na poboczu stoi samochód osobowy z uszkodzonym tyłem, kierujący samodzielnie opuścił pojazd, zgłasza ból w odcinku szyjnym kręgosłupa; na jezdni widoczne zanieczyszczenie olejem napędowym, na poboczu tworzy się rozlewisko olejowe powstałe z wycieku z uszkodzonego busa. Wypracowano następujący zamiar taktyczny: zabezpieczyć miejsce zdarzenia, udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy, po przybyciu zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego przekazać poszkodowanego służbie medycznej, odłączyć zasilanie elektryczne pojazdów, postawić na koła busa celem przerwania wycieku oleju z okolic silnika, zadysponować na miejsce zdarzenia właściciela drogi. Założony zamiar taktyczny zrealizowano likwidując zagrożenie.

 

9.07.2017 r. w miejscowości Przygody (gm. Siedlce) doszło do pożaru budynku mieszkalnego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono pożar budynku mieszkalnego parterowego. Mieszkańcy obiektu samodzielnie go opuścili przed przybyciem straży, nie odnieśli żadnych obrażeń. Budynek zlokalizowany w gospodarstwie rolnym, ściany murowane, kryty eternitem. W chwili przyjazdu jednostek w budynku panowało silne zadymienie, pożar rozwiał się w jednym z pomieszczeń i rozprzestrzeniał się poprzez wypalone okno na konstrukcję dachu. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (odłączenie energii elektrycznej, zamknięcie drogi), podaniu prądu wody w natarciu przez okno, wprowadzeniu ratowników w aparatach ochrony układu oddechowego do środka budynku z prądem wody, wentylacji nadciśnieniowej obiektu, rozbiórce części stropu i poszycia dachu, usunięciu na zewnątrz budynku spalonych elementów wyposażenia. Powyższe działania doprowadziły do lokalizacji, a następnie do ugaszenia pożaru. Podczas działań z budynku wyniesiono dwie butle propan-butan 11kg, które po sprawdzeniu temperatury kamerą termowizyjną uznano za bezpieczne. W celu dotarcia do zarzewi ognia dokonano rozbiórki części stropu i poszycia ścian wewnątrz pomieszczenia. Działania zakończono, zastępy wróciły do baz.
 

9.07.2017 r. Siedlce, ul. Wieniawskiego - pomoc Policji w otwarciu mieszkania.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia patrol policji poinformował, że w mieszkaniu może przebywać starsza osoba, z którą sąsiedzi nie mają kontaktu od około 2 dni. Na prośbę policji rota strażaków weszła na balkon, a następnie po otwarciu uchylonego okna do środka mieszkania w celu otwarcia drzwi wejściowych. Po ich otwarciu wspólnie z policją przeszukano mieszkanie, w jednym z pokoi znaleziono leżącą na podłodze przytomną starszą kobietę (właścicielkę mieszkania), której pomocy medycznej udzielił zespół PRM obecny na miejscu zdarzenia. Na tym działania zakończono, zastęp powrócił do jednostki.

 

źr. www.siedlce-straz.pl

Straż pożarna - wybrane zdarzenia 3 - 9.07.2017 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na infoSiedlce.pl

Informacje, Siedlce - więcej informacji