:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  1°C całkowite zachmurzenie

Strefa na Zdrowie

Kiedy: 2018-09-02 , godzina: 10:00 | Gdzie: Blonia Siedleckie

Informacje, Strefa Zdrowie - zdjęcie, fotografia

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym, w specjalnie zaprojektowanym namiocie bezpłatne badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne zaoferuje "Strefa na Zdrowie".

2 września na Błoniach Siedleckich przy ul. Poniatowskiego firma Polpharma zaoferuje bezpłatne badania w ramach akcji Strefa na Zdrowie. Badania będzie można wykonać od godz. 10.00 do 18:00. To jak do tej pory najszersza oferta bezpłatnych badań dla polskich pacjentów.

Jakie konkretnie bezpłatne badania i konsultacje zaoferuje Polpharma mieszkańcom Siedlec i okolic w ramach Strefy na Zdrowie? Będą to:
1. Badania kardiologiczne: badanie cholesterolu, glukozy, badanie wieku serca oraz konsultacje kardiologiczne,
2. Badania endokrynologiczne: badanie TSH, konsultacje endokrynologiczne,
3. Badania pulmonologiczne: badanie spirometryczne, konsultacje pulmonologa,
4. Badania okulistyczne: badania przesiewowe w kierunku jaskry: pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka, konsultacje okulistyczne.

Ideą akcji jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom w wieku powyżej 40 r. ż. To także odpowiedź na długi czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty.

Wg danych Barometru Fundacji WHC polscy pacjenci najdłużej czekają do m.in.: endokrynologa (10,3 mies.); kardiologa (3,2 mies.); diabetologa (3 mies.). Z kolei wg danych Ogólnopolskiego Informatora o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne, w Siedlcach do okulisty czekać na wizytę można nawet 342 dni, a na świadczenia z zakresu endokrynologii powyżej roku.

Program Strefa na Zdrowie ma też na celu zapewnienie pacjentom dostępu do tych specjalizacji i badań, do których dostęp na co dzień jest utrudniony. Na zainteresowanych czekać będą specjaliści, którzy przeprowadzą wywiad, sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia.

Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie. Dodatkowo będą prowadzone przez lekarzy pogadanki na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POCHP oraz jaskry.


Strefa na Zdrowie to ogólnopolski program bezpłatnych badań zainicjowany przez firmę Polpharma, który trwa od 2012 roku. Do tej pory przebadanych zostało ponad 16 tysięcy polskich pacjentów podczas 79 akcji bezpłatnych badań na terenie całej Polski. W tym roku akcja odbędzie się w 8 miastach w Polsce: Koszalinie, Sieradzu, Nowej Dębie, Starogardzie Gdańskim, Włocławku, Siedlcach, Legnicy i Białej Podlaskiej. By ułatwić pacjentom dostęp do badań, odbywać się one będą w dogodnym punkcie, gdzie pacjenci mogą bez trudu dotrzeć.


Więcej informacji udziela: Marta Gawrylik
Starsza Specjalistka ds. Brand PR | Marketing HCP
M: +48 607 696 492
T: +48 22 364 64 41
[email protected]

 

inf. prasowa

Strefa na Zdrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Informacje, Siedlce - więcej informacji