:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C lekki deszcz

Świąteczne życzenia

Blogi, Świąteczne życzenia - zdjęcie, fotografia

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Kończy się kolejny w naszym życiu rok.

Trwają przygotowania do Wigilii i rodzinnych spotkań. Kwitnie wiele społecznych inicjatyw mających za cel udzielenie pomocy tym, którzy szczególnie jej potrzebują. Do wielu rodzin docierają szlachetne paczki i żywność z banku żywności. Wiele osób pomaga innym indywidualnie, po sąsiedzku, bez rozgłosu. Przed świętami stajemy się bardziej empatyczni i sympatyczni i wyraźnie wzrasta w nas skłonność do altruistycznych postaw.  Chciałoby się pomarzyć, aby tak było przez cały okrągły rok. Większość społeczeństwa ma bowiem już dość politycznych sporów, nienawiści, podziałów, agresji, ignorancji ... To przecież nie buduje tylko rujnuje zarówno gospodarkę jak i społeczeństwo.

Pisząc ten post chciałbym podziękować wszystkim, którzy w mijającym roku czytali moje teksty zamieszczane na przyrodniczym blogu infosiedlce. Starałem się spojrzeć na różne problemy społeczne i przyrodnicze i przedstawić swój pogląd na ich temat. Może w przyszłym roku uda się zamieścić więcej informacji? Będę się o to starał, ponieważ przyrodnicze tematy są bardzo ciekawe, a niektóre z nich potrafią mocno poróżnić opinię społeczną, jak chociażby w tym roku Puszcza Białowieska.

Życzę moim Czytelnikom radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiego Dobra w Nowym 2017 Roku. Życzę Państwu, abyśmy mogli żyć w czystym środowisku i korzystać z bezpiecznych dla zdrowia przyrodniczych zasobów. Przypominam, że oby te życzenia mogły się spełnić, konieczna jest współpraca i odpowiedzialność wszystkich, całego społeczeństwa.
Z wszystkimi chciałbym podzielić się białym chlebem – opłatkiem, symbolem wiary, miłości, dobra i solidarności. Kończąc uprzejmie przypomnam, że jednym z Patronów zbliżającego się Nowego Roku został ogłoszony Św. Brat Albert. To on dzielił się chlebem z potrzebującymi i namawiał wszystkich do tego, by „byli dobrzy jak chleb”.  Wesołych Świąt. Z przyjaźnią.
Ryszard Kowalski

Świąteczne życzenia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na infoSiedlce.pl

Blogi, Wiśniew - więcej informacji