:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C lekkie zachmurzenie

Utraciła wszystkie oszczędności, prawie 90 tys. zł

Kronika policyjna, Utraciła wszystkie oszczędności prawie - zdjęcie, fotografia

Wczoraj mieszkanka Siedlec utraciła wszystkie oszczędności , które przelała na konta bankowe wskazane przez rzekomych funkcjonariuszy CBŚP. Kobieta straciła prawie 90 tys zł.

Wczoraj, w  godzinach popołudniowych do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach  wpłynęło zgłoszenie od 66 letniej mieszkanki naszego miasta o oszustwie dokonanym metodą „na policjanta".  Na numer stacjonarny telefonu zadzwoniła do niej kobieta podająca się za funkcjonariuszkę CBŚP, zajmującą się przestępczością bankową. Poinformowała rozmówczynię, że zagrożone są jej środki finansowe przechowywane na koncie bankowym.

Do rozmowy włączył się następnie mężczyzna, który również przedstawił się jako policjant CBŚP. Oszuści podali fałszywe imiona i nazwiska, a nawet numery legitymacji służbowych. Nasza poszkodowana starała się zweryfikować uzyskane informacje i zadzwoniła pod numer 112. Jednak poprzednia rozmowa, nie została rozłączona, więc kobieta dodzwoniła się do ... oszustów,  przez cały czas blokujących linię, którzy potwierdzili, że jednostka policji nadzoruje całą sprawę.

Następnie  fałszywi funkcjonariusze CBŚP,  w trakcie rozmowy kontynuowanej przez telefon komórkowy poszkodowanej skłonili ją do podejmowania kolejnych kwot pieniędzy w bankach i dokonywania przelewów na wskazane przez nich konta. Kobieta dokonała w sumie trzech przelewów na łączną kwotę prawie 90 tys. zł.  Co charakterystyczne, rzekomi policjanci poinstruowali siedlczankę,  że w banku gdyby któryś z pracowników zainteresował się tą sprawą, powinna mówić, iż przelewa środki finansowe zięciowi na zakup samochodu.  

W związku z opisanym wyżej przypadkiem informujemy i przypominamy, że policjanci nigdy nie załatwiają tego typu spraw telefonicznie.

W żadnym wypadku nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym osobom i nie przelewamy żadnych kwot na wskazane przez nich konta bankowe. Najlepszym zaś posunięciem będzie skontaktowanie się z Komendą Miejska Policji w Siedlcach na numery alarmowe 112 lub 997 i zgłoszenie zaistniałej sytuacji.

 

KMP Siedlce

Utraciła wszystkie oszczędności, prawie 90 tys. zł komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kronika policyjna, Siedlce - więcej informacji