:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -1°C rozproszone chmury

UWAGA NA OSZUSTÓW!

Kronika policyjna, UWAGA OSZUSTÓW! - zdjęcie, fotografia

Dzisiaj (25.10) do dyżurnego siedleckiej komendy wpłynęły informacji, że na terenie Siedlec do osób starszych dzwonią nieznane osoby, które informują o wypadku, któremu uległa bliska im osoba i proszą o przekazanie pieniędzy aby „załatwić„ sprawę.

Siedlecka komenda po raz kolejny zwraca się do Państwa z prośbą o przeprowadzenie rozmów z osobami starszymi – czy to członkami naszej rodziny czy też sąsiadami. Należy ich poinformować o tym, aby w przypadku otrzymania telefonu od osoby, która twierdzi, że jest synem, wnuczkiem, policjantem lub prokuratorem i w czasie tej rozmowy chce od nas pieniędzy, aby nie reagować. W żadnym wypadku nie można przekazać swoich oszczędności!

Tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze to w 100 procentach działanie oszustów.

CO NALEŻY ZROBIĆ?

W przypadku otrzymania takiego telefonu należy niezwłocznie skontaktować się osobiście, a nie telefonicznie z członkiem najbliższej rodziny lub sąsiadem i opowiedzieć mu o tym połączeniu.

Ten kontakt ze znaną nam osobą musi być osobisty, a nie telefoniczny jak wielokrotnie w czasie rozmowy sugeruje osoba z drugiej strony słuchawki.

Dzisiaj (25.10) dyżurny siedleckiej komendy otrzymał kolejne zgłoszeń od mieszkańców o próbach wyłudzenia tą metodą pieniędzy.

 

 KMP w Siedlcach

UWAGA NA OSZUSTÓW! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kronika policyjna, Siedlce - więcej informacji