:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  29°C lekkie zachmurzenie

Wesele Stanisława Wyspiańskiego

Kiedy: 2016-09-30 , godzina: 10:00 | Gdzie: sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63.

Spektakle, Wesele Stanisława Wyspiańskiego - zdjęcie, fotografia
  • Wesele Wyspiańskiego
    Wesele Wyspiańskiego
  • Wesele Wyspiańskiego
    Wesele Wyspiańskiego

Spektakl "Wesele" w wykonaniu Teatru FANUM będziemy mogli zobaczyć 30 września w sali widowiskowej "Podlasie".

 

Wersja „Wesela” Teatru FANUM zrywa poniekąd z tematyką historyczną i narodowowyzwoleńczą. Świadomie odchodzimy od martyrologii nie odrzucając jej jednak zupełnie, pamiętając o niej, lecz nie czyniąc z niej głównej problematyki utworu. W naszym „Weselu” głównym tematem nie jest społeczeństwo (czy też dwie antagonistyczne grupy chłopów i mieszczan), lecz pojedyncza postać - jej psychologia, rozterki i relacje z innymi i samym sobą.

Teatr FANUM założony został przez młodych ludzi pasjonujących się teatrem. Powstał w lutym 2008 r. za sprawą programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, który wówczas realizował, grając spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Blackout”, w reżyserii insp. Grzegorza Jacha. 

Ideą Teatru FANUM jest skupianie wszystkich, którzy kochają teatr, są wrażliwi na sztukę i drugiego człowieka. To grupa przyjaciół, którzy brną razem przez przeciwności losu realizując się, rozwijając i stawiając przed sobą coraz to nowe cele artystyczne, ale także, a właściwie przede wszystkim, pomagają sobie nawzajem przezwyciężać trudy dnia codziennego. Podstawą działalności i misji Teatru FANUM jest działanie młodych ludzi na rzecz swoich rówieśników w zakresie przeciwdziałania patologiom społecznym, alkoholizmowi, narkomanii i przemocy.

Przez 6 lat działalności teatr zrealizował kilkanaście premier spektakli teatralnych, kilka happeningów, słuchowisko radiowe oraz film. Dotykają one niezwykle ważnej społecznie tematyki profilaktyki przemocy oraz patologii społecznych, a także tematów, które są ważne dla młodego człowieka, a o których nieczęsto się rozmawia.

Od 2008 r. w działalność Teatru FANUM zaangażowało się kilkuset uczniów siedleckich szkół, studentów, nauczycieli, rodziców. Objęliśmy bezpośrednimi działaniami kilkanaście tysięcy gimnazjalistów, licealistów i ich rodziców. Wielokrotnie prowadziliśmy warsztaty teatralne dla młodzieży, zarówno w Siedlcach, jak również w innych miastach Polski, ale także dla dziewcząt osadzonych w Zakładzie Poprawczym w Falenicy.

Od lipca 2012 roku Teatr FANUM posiada status Stowarzyszenia.

Zapraszamy 30 września 2016 r. (piątek), godz. 10:00, 13:00 – sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63.

 

 

źr. MOK Siedlce

Wesele Stanisława Wyspiańskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się