:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  1°C całkowite zachmurzenie

Weź udział w Śmieciobraniu

Kiedy: 2018-08-25 , godzina: 14:00 | Gdzie: TEREN NAD ZALEWEM PRZY STANICY

Koalicja "Lepsze Siedlce" zaprasza mieszkańców do udziału w kolejnym sprzątaniu terenu nad zalewem.

Informacja z FB:

"Ruszamy na zbiory. Pewnie znowu będą obfite.
Dobrze, że po pierwszym od razu zaplanowaliśmy drugie śmieciobranie. Mieszkańcy osiedli nad zalewem podpowiadają nam bowiem, że w wielu miejscach wyrosły nowe, dorodne, leśne niespodzianki. Obfitość jest podobno taka, że nie zbieramy do koszyków. Napełniamy worki, których mamy dostatek.
Nad zalewem znaleźć można ciekawe okazy. Pod sosnami, szczególnie tam gdzie więcej piachu, tuż przy wypalonych ogniskach bez trudu dostrzeżecie całe rodziny butelkowca piwnego, gdzieniegdzie przerośniętego gorzałkowcem pospolitym. Petowce można zbierać garściami, choć zdecydowanie nie polecamy ich do marynaty. Spotkacie też bez trudu czipsowce i różne inne gatunki opakowańki. Na zupę niekoniecznie, niestety, się nadają, ale dość są bezpieczne w zbieraniu. Gorzej z innymi gatunkami, na które szczególnie trzeba uważać. I tu ważne ostrzeżenie: Szerokim łukiem omijać naleźy silnie trującego krecika wymiotnego. Zazwyczaj czai się tuż obok strzępiaka papierowego. To groźny gatunek. Uważać należy by go nie rozdeptać. Zostawia ślady w pamięci, odziera z godności i powoduje mdłości. Mniej groźny będzie suszony, ale zbierać mogą go tylko szaleńcy. Na szczęście upodobał sobie tylko dość gęste zagajniki, które lepiej omijać. Pamiętając o tym śmieciobranie nie będzie straszne. Ba! Dobrze się ubawicie, bo będzie dużo fajnych, pozytywnie zakręconych ludzi. Do tego spore worki, rękawiczki, super atmosfera i woda dla ochłody.

Chodźcie z nami. Śmieciobranie samo się zrobi. Naprawdę".

ZAPRASZAMY!

Weź udział w Śmieciobraniu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji