:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  28°C rozproszone chmury

Wietnamczycy uprawiali konopie w podsiedleckim Topórku

We wtorek kilkudziesięciu funkcjonariuszy wspieranych przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Rzeszowa i Lublina z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca jednocześnie weszło do budynków znajdujących się w Witowie, w województwie małopolskim oraz w miejscowości Topórek w województwie mazowieckim.

W pomieszczeniach znajdowały się rośliny w różnych fazach wzrostu. W tych dwóch miejscach policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 2 tys. roślin konopi oraz ponad 42 kg marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali trzech ob. Wietnamu oraz dwóch Polaków, którzy są podejrzani o udział w tym procederze. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na blisko 3 mln złotych.

Budynki przystosowane były do prowadzenia upraw. Znajdowały się tam urządzenia  do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylowania roślin.  Wartość samej  instalacji sięga 100 tys. złotych.  Na jednej z posesji zabezpieczono ponadto  broń wraz z amunicją.

Policjanci zatrzymali pięć osób w wieku od 37 do 67 lat. Troje z nich,  w tym  kobieta,  to obywatele Wietnamu.  Dwaj pozostali mężczyźni to obywatele Polski. Jeden z nich, był właścicielem budynku, w którym prowadzona była uprawa. Pozostałe osoby, na co dzień mieszkały w budynkach i zajmowały się pielęgnacją roślin.

Wszyscy doprowadzeni zostali do Prokuratury Okręgowej w Lublinie oraz w Rzeszowie. Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące uprawy i wytwarzania narkotyków. Grozić im może do 15 lat pozbawienia wolności.  

 

żr. KWP Lublin

 

Wietnamczycy uprawiali konopie w podsiedleckim Topórku komentarze opinie

  • gość 2017-06-08 21:39:48

    MOJA WIEŚ TAKA GROŹNA

  • gość 2017-06-08 21:42:25

    KOCHAM TOPÓREK, TO JEST MOJE MIEJSCE! Podoba mi się nowy chodnik, jeszcze tylko asfaltu brakuje.

  • Gość - niezalogowany 2017-06-09 08:15:20

    Asfalt będzie w sierpniu, a ''maryśka'' w kryminale i oby tam zwiedła. Takie życzy pod nosem się dzieją. Dobry kamuflaż.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kronika policyjna, Siedlce - więcej informacji