:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Więźniowie będą porządkować WKU

9 czerwca dyrektor Zakładu Karnego w Siedlcach podpisał porozumienie Komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach.

Skazani, odbywający karę w siedleckiej jednostce, na mocy Porozumienia będą uczestniczyć w pracach porządkowych i remontowo-budowlanych na terenie WKU.

Zgodnie z art. 67§3 kodeksu karnego wykonawczego w oddziaływaniu na skazanych uwzględnia się przede wszystkim pracę, zwłaszcza sprzyjającą zdobywaniu odpowiednich kwalifikacji zawodowych.

Do pracy na rzecz Wojskowej Komendy Uzupełnień zostanie skierowanych 6 więźniów, odbywających karę w siedleckim więzieniu.

Praca podejmowana przez osadzonych na rzecz podmiotów zewnętrznych, ale również świadczona na terenie zakładu karnego to szansa na zaktywizowanie zawodowe skazanych, wypracowanie nawyku pracy i samodyscypliny, a tym samym zwiększenie szansy na właściwe funkcjonowanie w społeczeństwie po opuszczeniu więzienia.

 

źr. www.sw.gov.pl

Więźniowie będą porządkować WKU komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na infoSiedlce.pl

Informacje, Siedlce - więcej informacji