:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Z młotkiem na policjanta

Kronika policyjna, młotkiem policjanta - zdjęcie, fotografia

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 29-letni siedlczanin, który kilka dni temu wtargnął na prywatną posesję policjanta z siedleckiej komendy i próbował zaatakować go dużym młotkiem. Napastnik został obezwładniony i przekazany skierowanemu na miejsce patrolowi interwencyjnemu. Za czyn ten grozi mu obecnie kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przed kilkoma dniami ok. godz. 22.00 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony przez dzielnicowego Komisariatu Policji w Mokobodach o tym, że otrzymał on informację od członków rodziny, iż jest poszukiwany przez młodego mężczyznę, który uzbrojony jest w duży 5-cio kilowy młotek. Dzielnicowy przebywał wówczas w swoim prywatnym domu.

Po kilku minutach od zgłoszenia funkcjonariusz, przez okno zauważył, że na jego posesję wchodzi młody mężczyzna trzymający w rękach duży młotek. Gdy zgłaszający wyszedł na zewnątrz aby wyjaśnić cel jego wizyty w swoim miejscu zamieszkania, napastnik próbował uderzyć go młotkiem w głowę. Został jednak obezwładniony, a na miejsce wezwano patrol interwencyjny.

Okazało się, że agresorem jest 29-letni siedlczanin znany dzielnicowemu z podejmowanych wobec niego wcześniej interwencji. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Jak potwierdzono przeprowadzonym badaniem, sprawca napaści w chwili zdarzenia był trzeźwy. Wczoraj sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi w tej sprawie materiałami zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 29-latka. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Za czynną napaść na funkcjonariusza w związku z wykonywaniem czynności służbowych zatrzymanemu grozi obecnie kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: podinsp. Jerzy Długosz/AC

Foto: ilustracyjne

 

Z młotkiem na policjanta komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-09-30 08:23:50

  Za zaatakowane policjanta 10 lat a za odcięcie kotu przednich łapek i ogona oraz wybicie mu zębów i skrępowania sznurem 3 lata??? TO JEST DRAMAT KURWA

 • gość 2017-09-30 15:28:27

  Drogi Przedmówco, a po co w ogóle sprawców obydwu tych czynów zamykać do więzienia, czy to na 3 lata czy na 10 czy na 1500100900? O wiele skuteczniejsze i bardziej odstraszające potencjalnych naśladowców takich zachowań należałoby raczej ukarać potężnymi karami finansowymi. Z jakiej racji państwo ma ich teraz brać na te kilka lat na swoje utrzymanie? I co wreszcie da to czasowe odizolowanie ich od społeczeństwa? Przecież nikt normalny nie uwierzy, że po pobycie za kratkami staną się porządnymi, praworządnymi obywatelami. W odróżnieniu od zamknięcia, konieczność zapierniczania na grzywnę daje im szansę na naprawę poczynionych szkód. A przy okazji, pracując, przyczynią się do powiększenia dochodu narodowego.

 • Siedlczanin - niezalogowany 2017-10-01 17:11:55

  Szkoda chłopaka musi isc siedziec.

 • gość 2017-10-21 09:21:16

  medal chłopak powinien dostać za odwagę a nie więzienie, bo pała przekupna a nie dzielnicowy.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kronika policyjna, Siedlce - więcej informacji