:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Zakład Karny wesprze miasto w kryzysie

Wydarzenia, Zakład Karny wesprze miasto kryzysie - zdjęcie, fotografia

Prezydent Wojciech Kudelski i Dyrektor Zakładu Karnego w Siedlcach ppłk Marek Suwiński podpisali dziś porozumienie, na bazie którego więźniowie wesprą miasto w sytuacjach kryzysowych.

Więźniowie odbywający karę w siedleckim ZK będą nieodpłatnie usuwali skutki klęsk żywiołowych oraz lokalnych zagrożeń. W praktyce oznacza to oczyszczanie np. chodników z nadmiernych opadów śniegu paraliżujących ruch w mieście, usuwanie skutków pożarów, wichur i innych, lokalnych zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców i miejski porządek publiczny. Prace będą wykonywane nieodpłatnie.

Urząd Miasta zapewniać ma za to środki transportu, sprzęt i ubezpieczenie skazańców od następstw nieszczęśliwych wypadków, powstałych w trakcie pracy.

Zgodnie z porozumieniem "w sprawie współdziałania w zakresie kierowania skazanych odbywających karę pozbawienia wolności do wykonywania zadań związanych z zapobieganiem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych oraz lokalnych zagrożeń" UM występował będzie każdorazowo z wnioskiem określającym: liczbę, miejsce pracy oraz zakres prac do wykonania przez osadzonych.

Umówiono się na szybkie zgłaszanie i akceptowanie wniosków, dopuszczając tryb mailowy. Porozumienie umożliwia telefoniczną akceptację wniosku przez Zakład Karny, z oszacowaniem czasu dotarcia do pracy i liczby funkcjonariuszy wsparcia. Wnioski o pomoc więźniów kierowane z siedleckiego Magistratu mają mieć charakter priorytetowy i będą realizowane w pierwszej kolejności, w stosunku do wniosków innych podmiotów.

Porozumienie zawarto na czas nieokreślony i dotyczy ono wyłącznie działań na terenie Siedlec.

Więźniowie wykonują też inne prace na rzecz miasta t.j. sprzątanie ulic, cmentarzy, chodników, malowanie i czyszczenie barierek, znaków itp

 

 


Zakład Karny wesprze miasto w kryzysie komentarze opinie

  • gość 2017-10-06 18:57:40

    Ależ tendencyjny tytuł...

  • Gość - niezalogowany 2017-10-07 01:23:39

    Może sprzątanie sklepów jubilerskich ?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji