:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C pochmurno z przejaśnieniami

41,5 mln na sprzęt do Siedleckiego Ośrodka Onkologii

Informacje, sprzęt Siedleckiego Ośrodka Onkologii - zdjęcie, fotografia

Blisko 41,5 mln zł ze środków unijnych trafi do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o. Dzięki temu wsparciu zostanie zakupione wyposażenie do nowo powstającego Siedleckiego Ośrodka Onkologii. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, prezes zarządu Wojewódzkiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o. Marcin Kulicki oraz członek zarządu szpitala Dariusz Młynarczyk.

Siedlecki Ośrodek Onkologii to jedna najważniejszych inwestycji realizowanych przez nasz Szpital. Wkrótce ten nowoczesny, profesjonalny, przyjazny pacjentom a przede wszystkim jedyny w północno-wschodniej części Mazowsza ośrodek rozpocznie działalność. Koszt całej inwestycji to ok. 112 mln zł. Siedlecki Ośrodek Onkologii będzie opierał się na pięciu filarach działalności onkologicznej: profilaktyce i wczesnym wykrywaniu nowotworów na bazie ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, systemowym leczeniu nowotworów, radioterapii, badaniach i terapii izotopowej oraz chirurgii onkologicznej. Będą w nim leczeni pacjenci onkologiczni nie tylko z Mazowsza, ale również z Podlasia, Lubelszczyzny i innych regionów Polski.

Prace budowlane są już na ukończeniu. Nowy obiekt połączony został podziemnym tunelem z głównym zespołem budynków Siedleckiego Szpitala Specjalistycznego. Cztery z pięciu kondygnacji nowego budynku posłużą bezpośrednio realizacji świadczeń medycznych. 84-łóżkowy kompleks posłuży pacjentom leczonym stacjonarnie. Znajdą się w nim m.in. stanowiska do chemioterapii dziennej, pracownia cytostatyków, przychodnia onkologiczna, zakład radioterapii, zakład medycyny nuklearnej, pracownia tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego oraz mammografii. Całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 5 892,83 m2 i kubatura 29 780 m3.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego szpital otrzymał blisko 41,5 mln zł z RPO WM 2014-2020 na wyposażenie ośrodka onkologii. Wsparcie pozwoli na zakup niezbędnego specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej, które pozwolą na szybsze, efektywniejsze i przede wszystkim kompleksowe leczenie pacjentów z chorobą nowotworową. W tym m.in. stacje do konturowania, wstrzykiwacz kontrastu, skaner PET-CT – z TK 64-warstowym i system opisowy dla PET-TK oraz zintegrowany system do brachyterapii HDR. Unijne środki pozwolą również na zakup komory laminarnej do pracy z cytotoksykami oraz wyposażenie do produkcji leków. W ramach projektu do Spółki trafią również aparat rentgenowski, tomograf do wirtualnej symulacji, rezonans magnetyczny, respirator, aparaty USG, mammograf i sprzęt komputerowy.

Realizacja projektu zapewni kompleksową opiekę onkologiczną stacjonarną, dzienną oraz ambulatoryjną, zwiększy stopień wykrywalności schorzeń onkologicznych na wczesnym etapie leczenia, co umożliwi ograniczenie umieralności i zwiększy możliwości powrotu do pełnej sprawności i aktywności zawodowej chorych, umożliwi wzrost dostępności i efektywności realizacji świadczeń dzięki zakupowi nowoczesnej aparatury medycznej, również dla osób z niepełnosprawnościami, pozwoli na wprowadzenie nowoczesnych metod leczenia i wsparcia rozwoju opieki koordynowanej, integrującej POZ, AOS z leczeniem szpitalnym oraz rozwojem środowiskowych form opieki w zakresie schorzeń onkologicznych, ułatwi korzystanie z usług onkologicznych poprzez skrócenie kolejek, sprawne umożliwienie pacjentom ciągłości leczenia oraz spowoduje zwiększenie dostępności do świadczeń z zakresu radioterapii, medycyny nuklearnej i chirurgii onkologicznej.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach Sp. z o.o. otrzymał również środki z Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 13 918 787,00 jako wkład własny dla projektu pn.: "Budowa Siedleckiego Ośrodka Onkologii".

41,5 mln na sprzęt do Siedleckiego Ośrodka Onkologii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na infoSiedlce.pl

Informacje, Siedlce - więcej informacji