:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  28°C rozproszone chmury

Cień nadziei dla Żółkiewskiego

Informacje, Cień nadziei Żółkiewskiego - zdjęcie, fotografia

Kluczowym kryterium jest tutaj czas – usłyszeliśmy na sesji Rady Miasta od skarbnika Paryły. - Będzie szybka decyzja - będzie budowa, jeśli nie będzie to nie ma sensu zaczynać, bo jej do końca roku budżetowego nie skończymy, nie rozliczymy i nie sfinansujemy.

Rada Miasta 31 maja podczas 36 sesji podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie Miasta Siedlce na 2017 rok, zwiększającą wydatki własne, m.in. o 5 mln zł. Pieniądze miałyby być przeznaczone na budowę tzw. łącznika w IV LO im. Żołkiewskiego. Jednak inwestycja ta zależy od pozytywnej opinii Wojewody Mazowieckiego, a ta z kolei od decyzji Prezesa Rady Ministrów. Dofinansowanie, o które stara się Miasto (ok. 2,5 mln zł ) pochodzić ma z puli środków rezerwy budżetowej Państwa.

Łącznik będzie powstawał od zera. Wg planów ma to być 2-kondygnacyjny, przeszklony budynek usytułowany wzdłuż ul. Asłanowicza w kierunku ul. Teatralnej. Znajdzie się w nim miejsce dla administracji, szatni, biblioteki szkolnej, 3 dużych sal lekcyjnych i sali informatycznej.

W kolejnym etapie, który również zależy od środków - zajęto by się "starym" budynkiem, a dopiero w 3. etapie powstałaby sala gimnastyczna.

Czekamy teraz na pozytywną decyzję Wojewody, być może już za 2 – 3 tygodnie ja poznamy. - Każde opóźnienie powyżej tego czasu spowoduje konieczność przesunięcia inwestycji na przyszły rok - dodaje skarbnik.

Cień nadziei dla Żółkiewskiego komentarze opinie

  • gość 2017-06-02 07:56:46

    Panie skarbniku - inwestycje dzieli się na etapy i wtedy dany etap w roku budżetowym kończy i problemu nie ma. Ale jak zwykle wygrywa urzędnicze niedasię.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na infoSiedlce.pl

Informacje, Siedlce - więcej informacji