:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  1°C całkowite zachmurzenie

Do lasu po śmieci

Informacje, śmieci - zdjęcie, fotografia

Ponad 30 osób porządkowało w sobotę lasy przy siedleckim zalewie. Podczas zorganizowanej przez Lepsze Siedlce akcji zebrano kilkadziesiąt dużych worków śmieci

- Czego w tym lesie nie było. Niektóre znaleziska szokowały, ale nie będę opowiadał o szczegółach, bo czytelnicy wam tego nie wybaczą – śmieje się jeden z organizatorów sprzątania, Krzysztof Chaberski. – Najwięcej było oczywiście butelek po wódce i piwie. To prawdziwa plaga.


Akcja przyciągnęła sporą grupę osób – pojawiło się ich ponad 30. Przy takiej ilości wolontariuszy dwa lasy w okolicach dawnej stanicy harcerskiej udało się posprzątać już w 2.5 godziny. To duży wyczyn, bo ilość śmieci była szokująca. Niektóre miejsca były zasypane butelkami i papierami przez imprezowiczów, którzy mają siłę przynieść pełne opakowania, ale by zabrać ze sobą puste nie starcza im już mocy. Ta opinia krążyła wśród biorących udział w akcji.


- To smutne, że niektórzy tak mają. Ale można siedzieć i na takie rzeczy narzekać, albo wziąć się do  roboty. Przyjemnie nie było, szczególnie w niektórych miejscach, ale mi od tego korona z głowy nie spadła – tłumaczyła z uśmiechem Magdalena Daniel, lekarz, która zamierza wystartować w jesiennym wyścigu na prezydenta Siedlec.


W lesie i na okolicznych łąkach walały się setki puszek, butelek, opakowań po chipsach, kebabach, pizzy, torebki po narkotykach. Ale już ich nie ma. Zdecydowana większość wylądowała w workach, które wolontariusze Lepszych Siedlec ustawili w kilku miejscach, pod drzewami.
- Poinformujemy o tym wydział ochrony środowiska urzędu miasta i poprosimy o zabranie tych worów. Mamy też nadzieję, że ludzie, którzy tu przychodzą trochę się opamiętają i przestaną tak śmiecić. Zamierzamy w kilku widocznych miejscach zamocować worki na śmieci z prośbą o dbanie o porządek. Mamy nadzieję, że to coś zmieni – dodaje Magdalena Daniel.

Do lasu po śmieci komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Informacje, - więcej informacji