:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C słabe opady deszczu

"Herbertorium" już 13 lipca na scenie Letniego Festiwalu pod Muralem

Imprezy, Herbertorium lipca scenie Letniego Festiwalu Muralem - zdjęcie, fotografia

Kolejny koncert z cyklu Letniego Festiwalu pod Muralem już w piątek, 13 lipca o godz. 21:00. Tym razem zapraszamy na "Herbertorium" Oratorium wg twórczości Zbigniewa Herberta (pierwszy koncert w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości).

muzyka: Waldemar Koperkiewicz
wykonanie: Teatr Es, Orkiestra Teatru Es, Chór Miasta Siedlce

„Herbertorium" jest dziełem interdyscyplinarnym - łączy w sobie poezję, muzykę i teatr. Spektakl przenosi nas w świat poezji Zbigniew Herberta. Dzięki dobrze dobranym kompozycjom i aranżacjom widz poznaje takie teksty poety jak „Dom", „Matka", „Prolog", „Ornamentatorzy" czy najbardziej znany „Przesłanie Pana Cogito". Artyści w profesjonalny sposób, z dbałością o wysoką jakość wykonania zaprezentują wybrane dzieła tak ważnego dla Polski twórcy. Ubrani w białe stroje na kształt antycznych tog, wykazują się nowatorską interpretacją utworów poety. Partie wokalne i deklamacje, nadają przedsięwzięciu podniosły ton. Herbert przez współczesnych sobie niezrozumiany, zasłużył na miano „poety wyklętego". Obecnie jego utwory przeżywają istny renesans - odkrywane na nowo odzyskują metafizyczny wymiar. W obsadzie premierowej spektaklu znaleźli się aktorzy: Piotr Siwkiewicz i Andrzej Głowacki. Projekt zrealizowano w ramach ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu „Herbert" w 2008 roku. Spektakl został wystawiony podczas XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada" w Kołobrzegu.

Wstęp na koncert jest wolny. Serdecznie zapraszamy!
(W przypadku złej pogody koncert odbędzie się na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce)

Organizatorami festiwalu są: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna MIasta Siedlce oraz Fundacja Kultury ES-trada.

"Herbertorium" już 13 lipca na scenie Letniego Festiwalu pod Muralem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na infoSiedlce.pl

Imprezy, Siedlce - więcej informacji