:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Lepsze Siedlce rosną w siłę

Informacje, Lepsze Siedlce rosną siłę - zdjęcie, fotografia

Do porozumienia Lepsze Siedlce przystępuje właśnie kolejne ugrupowanie. Nowoczesna włącza się do koalicji, która deklaruje, że przejmie władzę w Siedlcach po jesiennych wyborach samorządowych.

Według ostrożnych szacunków #Lepsze Siedlce mogą liczyć na minimum 45 proc. poparcie w wyborach do rady miasta i zwycięstwo wspólnego kandydata w wyścigu o prezydenturę. Mają więc realną szansę na długo wyczekiwaną przez mieszkańców zmianę w samorządzie.

- Wiele osób nie wierzyło, że będzie możliwe połączenie różnych sił i stworzenie wspólnego frontu, który pozwoli zmienić Siedlce w lepsze miejsce do życia. Dziś możemy powiedzieć, że to się udało. W imieniu Lepszych Siedlec przywitałem w naszych szeregach Nowoczesną z Magdaleną Daniel na czele. A to jeszcze nie koniec. Wkrótce wzmocnią nas także organizacje pozarządowe – mówi Krzysztof Chaberski z PO, jeden z liderów koalicji.

Od wczoraj #Lepsze Siedlce to sojusz PO, SLD z Maciejem Drabio i Nowoczesnej. LS jest także popierane przez konserwatywną partię Wolność i lokalne stowarzyszenia.

- Przystąpiliśmy do Lepszych Siedlec, bo zmiana w samorządzie jest konieczna. Sytuacja finansów jest tragiczna. Maleje liczba ludności. Wyjeżdżają przede wszystkim ludzie młodzi, bo w rodzimych Siedlcach nie widzą perspektyw. PiS nie ma w ogóle pomysłu na nasze miasto. Mimo wielkich problemów udają, że nic strasznego się nie dzieje. To wygląda jak bal na Titanicu. Dlatego musimy wspólnie, wszyscy ratować miasto przed kolejnymi latami stagnacji i lawiną długów – tłumaczy Magdalena Daniel z Nowoczesnej.

Znana siedlecka chirurg dodaje, że teraz najważniejszą kwestią będzie wybór wspólnego kandydata na prezydenta miasta. Magdalena Daniel ma co prawda rekomendację Koalicji Obywatelskiej (ogólnopolskiego aliansu PO i Nowoczesnej), ale Lepsze Siedlce to porozumienie lokalne i kandydat musi uzyskać poparcie innych ugrupowań wchodzących w jego skład.

- Stworzyliśmy Lepsze Siedlce by nareszcie dokonać prawdziwej zmiany w samorządzie i zakończyć dotychczasowe układziki. Dlatego szybko przedstawimy wspólnego kandydata na nadchodzące wybory. Nie ma między nami wielkich różnic, a rozmowy już trwają – deklaruje Krzysztof Chaberski, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy zmienił całkowicie lokalne struktury PO.

Lepsze Siedlce to historyczne porozumienie. Nigdy wcześniej nie udało się stworzyć koalicji, która mogłaby cieszyć się poparciem od lewa do prawa. I dlatego PiS nie miał do tej pory w mieście poważnego przeciwnika.

Teraz to się zmieniło. Silny, wspólny kandydat najprawdopodobniej wygra jesienne wybory i będzie musiał zmierzyć się m.in. z naprawą finansów miasta. Będzie to trudne zadanie. Siedlce znalazły się bowiem na szarym końcu finansowego rankingu samorządów Polski w kategorii miast na prawach powiatu. Na 66 podmiotów finanse naszego miasta wylądowały się na 63 miejscu. Za Siedlcami znalazły się już tylko Ostrołęka, Chełm i Przemyśl.

Lepsze Siedlce – to koalicja ugrupowań działających w Siedlcach. Ma na celu zmianę władzy i uczynienie z Siedlec innowacyjnego miasta wykorzystującego potencjał związany z położeniem Siedlec, przedsiębiorczym duchem mieszkańców, działających tu uczelni, instytucji, organizacji pozarządowych i okolicznych obszarów rolniczych.

- ranking finansowy miast – źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/182769/Ranking-finansowy-samorz%C4%85d%C3%B3w-

- poparcie Lepszych Siedlec zostało obliczone jako średnia ogólnopolskich badań preferencji wyborczych

- w załącznikach znajdują się wspólne fotografie Magdaleny Daniel i Krzysztofa Chaberskiego

- wypowiedzi w tekście są autoryzowane i nie wymagają uzyskania zgody na publikację

- powyższa informacja prasowa nie jest objęta ochroną praw autorskich i można ją dowolnie modyfikować lub publikować bez zmian

W imieniu #Lepsze Siedlec z poważaniem

Magdalena Daniel

Krzysztof Chaberski

Lepsze Siedlce rosną w siłę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na infoSiedlce.pl

Informacje, Siedlce - więcej informacji