:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

Marcin Wyrostek w Siedlcach

Kiedy: 2018-04-22 , godzina: 18:00 | Gdzie: Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

W Siedlcach odbędzie się kolejny koncert w ramach mazowieckiej trasy promującej najnowszą płytę Marcina Wyrostka POLACC. Artysta z zespołem wystąpi 22 kwietnia o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Cykl, wspólnie z lokalnymi partnerami, organizuje Mazowiecki Instytut Kultury.

Pięć koncertów na terenie Mazowsza, organizowanych wspólnie z lokalnymi partnerami przez Mazowiecki Instytut Kultury, to część trasy koncertowej, promującej nowy album POLACC Marcina Wyrostka – świetnego akordeonisty, zwycięzcy drugiej edycji programu Mam talent. Polska publiczność pokochała artystę za jego niezwykłą ekspresję, mistrzowskie opanowanie instrumentu, zjawiskowe wykonania różnorodnego repertuaru, a przy tym – skromność i pokorę. Siedlce to czwarty przystanek na mazowieckiej trasie koncertowej Marcina Wyrostka. Artysta z zespołem wystąpi 22 kwietnia o godz. 18:00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury, który, wspólnie z Zespołem Szkół Muzycznych w Siedlcach, jest współorganizatorem wydarzenia. Muzycy zaprezentują materiał z płyty POLACC, wydanej w październiku ubiegłego roku.

Po doświadczeniach z repertuarem argentyńskim, bałkańskim czy latynoamerykańskim Marcin Wyrostek wraca do muzyki korzeni. Album POLACC jest autorskim spojrzeniem zespołu na polską muzykę. Cechuje go duża różnorodność. Na płycie znalazły się utwory inspirowane tradycyjnymi brzmieniami, muzyką ludową, współczesną muzyką poważną, ale także filmową czy żydowską. Znajdziemy na niej utwory wielkich mistrzów polskiej muzyki, takich jak: Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar czy Witold Lutosławski. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej oraz autorskich kompozycji. Te rozmaite motywy „POL”-skości połączył wspólny „ACC”-ordeonowy mianownik.

Akordeon trafił do rodziny Marcina Wyrostka dzięki jego dziadkowi, który na instrument wymienił jedną ze swoich… krów. Nie przypuszczał pewnie jak ta transakcja wpłynie na życie jego wnuka. Pierwszym akordeonistą w rodzinie i nauczycielem Marcina był jego tata. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze, a następnie, pod kierunkiem prof. Joachima Pichury, na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie sam wykłada. Jest laureatem 30 konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncertował na największych scenach muzycznych i festiwalach, m.in.: 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera. Nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę Magia del Tango, platynę za album For Alice i podwójną platynową płytę za krążek Coloriage.

Zespół: Marcin Jajkiewicz – wokal, Marcin Wyrostek – akordeon, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitar, Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne.

 

22 kwietnia 2018 r., godz. 18:00
Sala widowiskowa „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 63

 

inf. prasowa

Marcin Wyrostek w Siedlcach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się