:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Miliony dla pacjentów kardiologicznych

W dniu dzisiejszym w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach podpisano mowę na projekt koordynowanej, kompleksowej opieki kardiologicznej. Celem Projektu jest wdrożenie przez Szpital efektywnych metod leczenia, profilaktyki oraz wtórnej prewencji jako nowoczesnych działań zapobiegających wykluczeniu osób po przebytych incydentach wieńcowych z aktywności zawodowej czy samodzielnego życia. Realizację założeń koordynowanej kompleksowej opieki kardiologicznej zaplanowano do dnia 30 czerwca 2019 roku.

Kompleksowość leczenia to jeden z najważniejszych czynników w chorobach kardiologicznych a pacjenci powinni mieć zapewnioną rehabilitację i dostęp do nowoczesnego systemu opieki. Taką opiekę będzie zapewniał Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach już wkrótce.

 – Pacjenci, którzy są po zabiegach elektroterapii, po wszczepionych stymulatorach, po zabiegach kardiochirurgicznych a także – i jest to dla nas kolejne wyzwanie – wymagający rehabilitacji z powodu niewydolności krążenia, będą mieli dostęp do najnowocześniejszych świadczeń diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych. – mówi ordynator Oddziału Kardiologicznego Marek Gajewski. – W ubiegłym roku hospitalizowaliśmy prawie 4000 pacjentów z problemami kardiologicznymi. Ta liczba wzrasta z roku na rok, przybywa nam osób ciężko chorych, w podeszłym wieku, wymagających skoordynowanych działań. Dlatego bardzo mnie cieszy koncepcja tych zmian, u góry których zawsze stoi Pacjent.

Zgodnie z projektem Szpital zakupi nowoczesny, zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny, a także wyposażenie do Ośrodka Kardiologii Inwazyjnej, między innymi przewidziano: wymianę angiografu ukierunkowaną na odtworzenie funkcji dotychczas posiadanego z nowym zobrazowaniem wraz z wyposażeniem technologicznym i wymianę defibrylatorów w Oddziale Kardiologicznym. O dodatkowe elementy i oprogramowanie zostaną rozbudowane aparaty: tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, a także zestaw do ablacji. Ponadto zakupione zostaną zestawy do rehabilitacji kardiologicznej stacjonarnej i dziennej wraz z hybrydową telerehabilitacją kardiologiczną. Nowością będą urządzenia peryferyjne wykorzystujące sieć telefonii komórkowej z możliwością zdalnej oceny, zmiany programu treningu, rejestracji, przesyłania EKG lub wartości ciśnienia tętniczego, dzięki czemu pacjent będzie pod kontrolą lekarzy i fizjoterapeutów również w domu.

Całość sprzętu kupowanego w ramach projektu charakteryzuje się spełnieniem wysokich norm jakościowych, najwyższą innowacyjnością zaimplementowanych rozwiązań oraz wysoką energooszczędnością, co w przyszłości przełoży się zarówno na koszty eksploatacji urządzeń jak i na dbałość o środowisko.

Każdy sprzęt będący elementem projektu będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, przewidziano udogodnienia i rozwiązania techniczne dla osób z niepełnosprawnością ruchową, otyłością, niedowidzących i niedosłyszących.

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy jakości i dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. Wymiana i doposażenie Szpitala w innowacyjny sprzęt medyczny zwiększy skuteczność procesu diagnostyczno-terapeutycznego, pewność podejmowanych decyzji, skróci czas pobytu, zapewni rehabilitację pacjentów z chorobami układu krążenia. Szacuje się skrócenie czasu oczekiwania na świadczenia zdrowotne z zakresu kardiologicznego (angiografia czy ablacja), zmniejszenie kolejek osób oczekujących na świadczenie oraz poprawę wskaźnika liczby osób leczonych w ciągu roku na 1 łóżko (przelotowość) poprzez kontynuację leczenia po zakończeniu świadczeń kardiologicznych na utworzonym Oddziale Rehabilitacji w trybie rehabilitacji stacjonarnej i dziennej.

Umowę w tej sprawie podpisali w dniu dzisiejszym: wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc a także w imieniu Szpitala prezes zarządu Marcin Kulicki i członek zarządu Dariusz Młynarczyk.

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej VI „Jakość życia” Działanie 6.1 „Infrastruktura ochrony zdrowia” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (RPO WM 2014-2020).

Tytuł projektu: Koordynowana kompleksowa opieka kardiologiczna w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o.

Beneficjent: Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

Całkowita wartość projektu: 7 006 210,00 zł

Kwota dofinansowania: 5 467 368,00 zł

1 534 660,00 – stanowią środki Samorządu Województwa Mazowieckiego,

4 182,00 – stanowią środki własne Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach  Sp. z o.o.

 

źr. MSzW w Siedlcach

Miliony dla pacjentów kardiologicznych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji