:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  28°C bezchmurnie

Nie będzie pomocy stomatologicznej w Czepielinie

Informacje, będzie pomocy stomatologicznej Czepielinie - zdjęcie, fotografia

Funkcjonująca do tej pory doraźna, nocna opieka stomatologiczna w Czepielinie niedługo się zakończy. Jednostka ma bowiem umowę na świadczenie usług do końca czerwca. A co potem? Potem z bolącym zębem tylko prywatnie albo do Warszawy.

Już w lipcu siedlczanie mogą zostać pozbawieni doraźnej, nocnej opieki stomatologicznej po godz. 19.00 w dni powszednie oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta. Do tej pory mogliśmy z bolącym zębem jeździć do Czepielina k/Mordów, a za kilkanaście tygodni możemy być zmuszeni udać się... aż do Warszawy.

 

Lekarzom / dentystom nie opłaca się leczyć

 

Na 2 ogłoszone przez NFZ przetargi nie zgłosiła się żadna firma medyczna. Nabory NFZ nie spotkały się z odzewem najprawdopodobniej ze względu na niską, proponowaną stawkę za świadczone usługi.

Na dzisiejszej Sesji Rady Miasta Radna Stanisława Wardak zasugerowała prezydentowi Miasta rozważenie "wsparcia finansowego dla ZOZ" aby utworzyć nocną pomoc stomatologiczną w Siedlcach. Jeżdżenie do Warszawy jest absurdalne.

- Ta dziedzina medycyny jest bardzo sprywatyzowana – powiedziała Magdalena Daniel – jednocześnie dodająć, że wg ostatnich badań ogromna liczba osób dorosłych (ok. 40%) nie ma w domu ani szczoteczki do mycia zębów ani pasty. Czego więc można się spodziewać - mamy ogromny problem z próchnicą.

- To nie tylko sprawa niskich stawek. Podpisanie takiego kontraktu na 3 lata przez lekarza, powoduje pozbawienie się przez niego urlopów na cały ten czas. - uważa Prezydent Miasta. Mówi również, że każdy, kto przyjdzie do szpitala na nocną pomoc z bólem, na pewno nie zostanie odprawiony z kwitkiem. Dostanie lekarstwo i wytrzyma do rana.  Potem do stomatologa dostanie się już na pewno, bo gabinetów jest bez liku.

Praca w „pogotowiu” generuje wysokie koszty. Szacuje się, że koszt takiej "gotowości" stomatologa to sumarycznie ok. 2 tys. zł., to praca lekarza dentysty, asystenta oraz recepcjonistki przyjmującej zgłoszenia. Stawka proponowana przez NFZ to ok. 400 zł. Jak więc ma się znaleźć chętny na świadczenie takich usług?

Rady na bolący ząb udzielił podczas Sesji Arkadiusz Mazurkiewicz. - Naturalne metody na ból zęba to czosnek, cebula sól, bawełniany wacik z olejkiem jodłowym - można sobie "wyguglować" - żartuje.

 

Nie będzie pomocy stomatologicznej w Czepielinie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-05-31 19:26:24

    Pan radny to zapewne i prywatnie może pójść w środku nocy.... A my szarzy obywatele do Warszawy będziemy jeździć lub cierpieć do rana. Na jakiś głupi festiwal to zaraz by się kasa znalazła, ale kogo obchodzą mieszkańcy....

  • gość 2017-06-01 08:08:04

    Na fajerwerki, kredyty i odsetki kasa jest. Głosujcie tak dalej to po porady stomatologiczne będą odsyłać was do kowala.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na infoSiedlce.pl

Informacje, Siedlce - więcej informacji