:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -1°C całkowite zachmurzenie

Nie ma gorszej nędzy, jak brak pieniędzy (video)

Na BIP Urzędu Miasta Siedlce w rubryce przetargi widnieje informacja, że władze po raz kolejny przesunęły termin rozstrzygnięcia przetargów na budowę obwodnicy i tunelu pod torami. Powód? Na dzień dzisiejszy brak decyzji o finansowaniu. - Nie ma gorszej nędzy, jak brak pieniędzy - piszą internauci. - To może być nie ostatni termin - dopowiada skarbnik Paryła.

 

Przesuwają się kolejne terminy rozstrzygnięcia przetargów na "Rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej w ciągu ul. Rotmistrza W. Pileckiego w Siedlcach, budowę III etapu śródmiejskiej obwodnicy Siedlec na odcinku od ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego do ul. Składowej" oraz "Budowę tunelu pod torami PKP, na przedłużeniu ulicy Kilińskiego do ulicy Składowej wraz z dojazdami i infrastrukturą towarzyszącą w Siedlcach" z powodu braku decyzji o wysokości dofinansowania.

Pierwszy przetarg został ogłoszony 2 września 2015 roku, miał być rozstrzygnięty 15 lutego 2017 roku. Datę przesunięto o miesiąc, na 15 marca 2017. To jest pierwsza taka zmiana.

Drugi przetarg natomiast ogłoszono 1 września 2014 roku a termin rozstrzygnięcia ustalono dziesiąty raz, wyznaczając go na 14 marca 2017 roku.

Miasto ciągle nie ma informacji, na jakie dofinansowanie może liczyć. - Spytajcie Marszałka - mówi prezydent Kudelski, - z naszej strony jest wszystko gotowe. (RED. Wysłaliśmy zapytanie, napiszemy jak uzyskamy odpowiedź)

Szacunkowy koszt obwodnicy to ponad 31,5 mln złotych plus VAT a tunelu ponad 25 mln złotych.

Jak czytamy w specyfikacjach zakończenie pierwszej inwestycji datowane jest na 4 czerwca 2018 a drugiej na 11 maja 2018 roku. Wykonawcy z każdym dniem mają więc mniej czasu na wykonanie zadania, co może się odbić w cenach proponowanych w przetargach.

 

Aktualizacja:

Od rzecznika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego otrzymaliśmy odpowiedź 17.02.2017 r. następującej treści:

Trwa ocena projektów złożonych do konkursu z działania 7.1 Budowa i przebudowa dróg powiatowych i gminnych. Po jej zakończeniu Zarząd Województwa Mazowieckiego podejmie decyzję o dofinansowaniu projektów z listy rankingowej.

 


Nie ma gorszej nędzy, jak brak pieniędzy (video) komentarze opinie

  • gość 2017-02-16 19:29:37

    Chodzi chyba o to żeby trafić we właściwy czas z "kiełbasą wyborczą" ;)

  • Xaveri - niezalogowany 2017-02-17 11:49:47

    @Gość: Dokładnie taka jest polityka - czekamy na wybory, wtedy obiecamy złote góry, a "głupi lud to kupi".

  • Gość - niezalogowany 2017-02-17 17:09:39

    A takie miasto bogate i ubogacane z dnia na dzień przez Prezydenta. Kiedy mieszkańcy oprzytomnieją i podziękują naszym notablom. To co najlepiej im się udało, to zadłużenie Siedlec na kilka pokoleń. Najgorsze w tym wszystkim to ich przeświadczenie o swojej nieomylności.

Dodajesz jako: Zaloguj się