:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C lekkie zachmurzenie

Pierwszy żłobek w Gminie Siedlce

Wydarzenia, Pierwszy żłobek Gminie Siedlce - zdjęcie, fotografia

Jutro 12 stycznia o godzinie 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie żłobka gminnego w Chodowie (gm. Siedlce).

Kolorowy, nowoczesny i przede wszystkim przyjazny dzieciom – taki jest pierwszy żłobek w gminie Siedlce. Powstał w Chodowie. Pomogły fundusze unijne. Jutro w uroczystym otwarciu żłobka weźmie udział wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i wójt gminy Henryk Brodowski.

Basen z piłeczkami, kolorowe zabawki, wygodne łóżeczka i nosidełka – wszystko to w ciepłej i komfortowej przestrzeni jest do dyspozycji 15 najmłodszych mieszkańców gminy Siedlce. W ramach inwestycji zaadaptowano pomieszczenia na potrzeby żłobka, zakupiono meble, zabawki i pomoce dydaktyczne, a także artykuły papiernicze. Wyposażono również kuchnię i łazienkę. Przed budynkiem z myślą o potrzebach najmłodszych powstał bezpieczny plac zabaw.

Utworzenie żłobka ma ułatwić powrót do pracy 15 osobom z gminy Siedlce, sprawującym teraz opiekę nad dziećmi do lat 3. Warto podkreślić, że przez pierwsze dwa lata rodzice dzieci uczęszczających do żłobka nie będą wnosić opłat za opiekę i wyżywienie.

Inwestycja kosztowała w sumie 1 mln zł, z czego ponad 800 tys. zł to unijne dofinansowanie, a pozostałe środki to wkład gminy Siedlce.

 

 

Chodów, ul. Sokołowska 75 (gm. Siedlce),  12 stycznia 2018 r. (piątek), godz. 14.00

 

 

Pierwszy żłobek w Gminie Siedlce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji