:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

PRUS to brzmi dumnie. PRUS to PRUS (video)

29 września zostaliśmy zaproszeni na Święto Szkoły, które obchodził siedlecki PRUS. To niewątpliwie ważne wydarzenie dla społeczności I Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach.

- PRUS to brzmi dumnie. PRUS to PRUS – powiedział na przywitanie dyrektor szkoły Andrzej Kopiec. - Cieszę się ogromnie, że tak wiele młodych osób wybiera tę szkołę. Przygotowujemy tu młodzież do najważniejszego etapu w życiu – do wyboru swojej ścieżki, dajemy przepustkę na studia. Kultywujemy tradycje jednocześnie kształtując współczesnego człowieka, obywatela, z którego jesteśmy dumni. Uczeń ma być lepszy od mistrza, dlatego poszerzajcie wiedzę i korzystajcie z niej.

Zaproszeni goście często przywoływali w swych wystąpienia patrona szkoły Bolesława Prusa. Jako przedstawiciel pozytywizmu często podejmował on w swoich dziełach hasła pracy u podstaw, pracy organicznej, racjonalizmu i empiryzmu. - Korzystajcie z wiedzy Waszego patrona – mówi Sylwester Różycki, Zastępca Dyrektora Delegatury w Siedlcach, Kuratorium Oświaty w Warszawie. - By być dumą narodową.

- Drodzy uczniowie, to dobra szkoła. Będziemy Was wspierać. Czasem nie jest łatwo ale z własnego doświadczenia powiem, że będzie warto – zabrała głos Jolanta Mazurkiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców, również absolwentka „Prusa”.

Specjalnie z tej okazji przygotowano konkurs graficzny "Moje 4 metry kwadratowe Prusa". Kredą na chodniku młodzież wyraziła swoje odczucia na temat szkoły. Jak widać prace były bardzo ciekawe i niezwykle pomysłowe.

Święto Szkoły było również okazją do spotkań z absolwentami. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. dr n.med. Hanna Wilk-Manowiec -  specjalista kardiolog oraz sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie - Witold Okniński, Wieloletni Przewodniczący Komitetu Zjazdowego Absolwentów I LO.

Tradycją „Prusa” stało się wręczanie najlepszym absolwentom pamiątkowych medali. Uczniowie Ci osiągnęli najwyższe wyniki w nauce a obecnie rozpoczynają studia na wymarzonych kierunkach. Z dumą należy wyróżnić Agatę Popek, Tomasza Bakę i Piotra Onyszczuka. (więcej przeczytasz TUTAJ).

Podczas akademii uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Zwycięzcom szkolnych konkursów wręczono nagrody pieniężne (dla całych klas jako dofinansowanie do wycieczki). Całość uroczystości okraszono wspaniałą częścią artystyczną.

 

PRUS to brzmi dumnie. PRUS to PRUS (video) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji