:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

Top Inwestycje Komunalne 2018 - możesz oddać swój głos na siedlecką inwestycję

Informacje, Inwestycje Komunalne możesz oddać swój głos siedlecką inwestycję - zdjęcie, fotografia

Ogromna inwestycja, która była przeprowadzona w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach – kolektory wzbogacające tę placówkę zdrowia o energię odnawialną – została nominowana do prestiżowej nagrody TOP Inwestycje Komunalne 2018. O ten zaszczytny tytuł walczy w tej chwili 30 projektów z całej Polski.

Budowa systemu energii odnawialnej (solarnej) w zakładach opieki zdrowotnej, dla których organem tworzącym jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018.

Projekt realizowano w latach 2014-2017. W ramach zadania w 12 placówkach zdrowia podległych samorządowi województwa mazowieckiego wybudowane zostały instalacje solarne służące do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Do projektu przystąpiło pięć warszawskich i podwarszawskich szpitali. Instalacje powstały również w siedmiu placówkach na terenie województwa mazowieckiego - partnerami w projekcie zostały marszałkowskie szpitale w Płocku, Gostyninie, Ciechanowie, Ostrołęce, Siedlcach i Radomiu.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach jest jednym z dwunastu marszałkowskich placówek zdrowotnych, w których dokonano montażu kolektorów słonecznych. Wartość siedleckiego projektu to ponad 2,3 mln zł i jest to jedna z najbardziej zaawansowanych realizacji.

Na terenie szpitala, obok lądowiska helikopterów, w ciągu kilku miesięcy została zbudowana instalacja solarna o powierzchni 666 m². Za sprawną pracę 288 paneli odpowiada skomplikowana aparatura. W jej skład wchodzą m.in. trzy zbiorniki buforowe, w których można pomieścić łącznie 30 m³ wody. Z kolei zbiorniki do wstępnego podgrzewu wody mają objętość 6 m³. Inwestycja prowadzona w siedleckiej placówce obejmowała również remont pomieszczenia przeznaczonego na urządzenia techniczne do obsługi instalacji kolektorów. Średnie dobowe zapotrzebowanie na ciepłą wodę tak dużej placówki jaką jest siedlecki szpital wojewódzki to ok. 43 m³. Zgodnie z przeprowadzonymi szacunkami włączenie instalacji solarnej do szpitalnego obiegu przełoży się na oszczędności w podgrzewaniu zimnej wody nawet do 26 proc. rocznie.

Uzupełnieniem projektu budowy kolektorów w naszej placówce były też prace termomodernizacyjne. Wymieniono 1,2 tys. grzejników i kilka kilometrów sieci cieplnej i wodociągowej.

Pierwszy etap konkursu to głosowanie internetowe, które potrwa do 2 maja 2018 r. (do godz. 12:00). Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć GŁOSAMI inwestycję z Siedlec, mogą to zrobić pod następującym linkiem:

http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/top-inwestycje-komunalne-2018/nominacje/system-energii-odnawialnej-w-szpitalach-woj-mazowieckiego,105868.html

To już siódma edycja konkursu Top Inwestycje Komunalne, w którym nominowane są inwestycje komunalne, proekologiczne projekty antysmogowe, a także projekty z zakresu smart cities. Pierwszy etap zakłada głosowanie internautów. W drugim etapie o wygranych decydować będą członkowie Rady Konsultacyjnej. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali w maju w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (organizatorami konkursu są: EKG, Grupa PTWP oraz Portal Samorządowy).

Serdecznie zachęcamy do głosowania.

Top Inwestycje Komunalne 2018 - możesz oddać swój głos na siedlecką inwestycję komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się