:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



  17°C bezchmurnie

W Żaboklikach odebrano psy właścicielowi (video)

Jedenaście psów różnych ras, w okropnych warunkach hodował rzekomy miłośnik zwierząt w miejscowości Żabokliki Kolonia pod Siedlcami. Dziś wychudzone zwierzęta zostały odebrane właścicielowi.

W dniu dzisiejszym przeprowadzono interwencję w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Pieski różnych ras były przetrzymywane w okropnych warunkach, pod gołym niebem, na krótkich łańcuchach i kolczatkach. Nie miały dostępu do świeżej wody i pożywienia. Przebywały na bardzo małym terenie, w prowizorycznych boksach wprost na ziemi. 

Opiekun zwierząt zaprzecza faktom. Ich obecność tłumaczy milością i chęcią pomocy. Przygarniał pieski bo się błąkały - mówi.

Wójt Gminy Siedlce zainterweniował odpowiednie służby. W asyście policji pieski zostały zabrane do schroniska. Tam po odpowiednich zabiegach będą czekały na odpowiedzialnych, nowych właścicieli.

Postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami prowadzi siedlecka policja.

W Żaboklikach odebrano psy właścicielowi (video) komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-11-20 18:46:23

    No brawo brawo redakcjo ! Odebrano ... I owszem. Teraz zdychają po kolei w schronisku gdzie warunki moze ciut lepsze...ale kat ten sam.. Zainteresować sie trzeba co dalej...bo nikt im pkmocy nie udziela...

  • gość 2017-12-29 18:36:12

    Ano właśnie, kat tem sam bo już co najmniej jeden pies został skutecznie tak "wyleczony" w schronisku Happy Dog, że wybrał się na drugi świat. Właściciel schroniska skasował kupę kasy ale nie zadbał o opiekę medyczną. Właśnie policja rozpoczęła pstępowanie. Mam nadzieję, że za to odpiwedzą także władze gminy, które zupełnie się nie interesowały co się stało z tymi psami i z pozostałymi psami przebywającymi w tym schronisku. Na 300 psów był zatrudniony tylko jeden pracownik! Opieka z taką liczbą personelu jest nierealna, za to wlaściciel zafundował sobie Mercedesa transportowego. Niezły biznes się robi na psach. I to gminom nie przeszkadzało. Weterynarz oddalony o 60km! Pytanie jak gminy spraowowały kontrolę nad wydatkowaniem publicznych pieniędzy - warto zapytać.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji