:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Wawrzyny w rękach laureatów (video)

09/06/2017 13:46

Co roku Prezydent Miasta Siedlce przyznaje nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianiu i ochronie kultury. Wczoraj w Sali Białej MOK „Wawrzyny” odebrali: Beata Gulati, Edyta Wójcik, Anna Harke i Jarosław Skrobecki oraz organistka Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa.

Wczorajsza jubileuszowa gala to nie tylko wręczanie statuetek „Wawrzynów” ale również uhonorowanie Mecenasów Siedleckiej Kultury. Są to nagrody przyznawane przez Radę Miasta Siedlce. Wśród pięciu nagrodzonych firm i instytucji 3 z nich otrzymało złote statuetki - „Złote Mecenasy”.

W Sali Białej MOK 8 czerwca zgromadzili się nagrodzeni, ich rodziny, goście, członkowie kapituł obu nagród, radni miejscy, władze samorządowe oraz miejskie z przewodniczącym Rady Henrykiem Niedziółką i prezydentami: Wojciechem Kudelskim i Anna Sochacką. Galę poprowadził Mariusz Orzełowski.

 

"Wawrzyn Siedlecki" jest wyrazem szczególnego wyróżnienia wybitnych osiągnięć w dziedzinie kultury. Jej celem jest wyróżnianie osób i efektów ich pracy, znacznie przekraczających etatowe, zawodowe i statutowe obowiązki. Laureatami nagrody mogą być artyści, twórcy i animatorzy kultury posiadający regionalne, ogólnopolskie lub międzynarodowe osiągnięcia w zakresie kultury, działający dla niej społecznie lub zawodowo z nią związani. Nagradzane są osoby mające związek z Miastem, czy to poprzez miejsce zamieszkania, miejsce dokonań artystycznych, czy podejmowaną tematyką.

 

 

W roku 2017 zostali nią nagrodzeni:

BEATA GULATI.

Nagrodzona jest wykładowcą i jednocześnie dyrektorem Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Jest też Prezesem Stowarzyszenia Popierania Edukacji Niepełnosprawnych „Hefajstos”. Z jej inicjatywy corocznie organizowane są Dni Integracji, które stały się wzorem dla siedleckich szkół integracyjnych i uczelni w całej Polsce. Towarzyszą im różnorodne wydarzenia artystyczne; w Siedlcach gościli m.in. chór niewidomych śpiewający z nut brajlowskich, pantomima Pant (grupa studentów niesłyszących), medaliści ogólnopolskich konkursów tańca na wózkach. Laureatka Nagrody jest inicjatorką i jednym ze sponsorów filmu „Skowronki ciszy” - poezji prezentowanej przez osoby głuche; promuje też osoby głuche śpiewające muzykę.

                           

Beata Gulati od wielu lat działa na rzecz upowszechniania kultury. Z powodzeniem spełnia się jako animatorka oraz artystka muzyk. Przez ponad 20 lat koncertowała ze znakomitym saksofonistą Januszem Smykiem oraz wybitną harfistką Anną Faber grając na instrumentach perkusyjnych. Od 2010 roku wspólnie z mężem prowadzi restaurację Bollywood Hollywood, w której gościli m.in. mistrzowie tańca Bollywood, odbywają się spotkania, koncerty artystów, promocje książek i spotkania z ich autorami, organizowane są bale dla dzieci, dni z grami planszowymi, warsztaty, prezentacje o Indiach, pokazy mody.

- Jestem szczęśliwa i zaszczycona, a czuję się tak jakbym otrzymała Oscara. - dziękowała nagrodzona. - Miłość i twórcze życie są dla mnie najważniejsze, dziękuję władzom Miasta i wszystkim moim najbliższym za wsparcie.

Wnioskodawcą nagrody było Siedleckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Brama”.

 

ANNA HARKE 

Laureatka jest instruktorem, kierownikiem produkcji, aktorką, inspicjentką, suflerką, a także kostiumologiem w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Artystyczną przygodę zaczynała od działalności w Teatrze ES i Studiu Teatralnym im. Jacka Woszczerowicza. Z wykształcenia jest prawnikiem. W ciągu zaledwie 7 lat wyprodukowała 14 spektakli teatralnych.

Była kierownikiem produkcji spektakli Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza: „Moralność Pani Dulskiej”, „Iwona księżniczka Burgunda”, „Skąpiec” oraz kierownikiem produkcji spektakli Teatru ES m.in. : „O piracie Buciorze, który zgubił skarb a zyskał przyjaciela”, „Wolę żyć”, „Dzień Drugi”, „Za co giniemy”, „Kantata na cztery skrzydła”, „Mały Książę”, „Bajkowe Siedlce – nasza mała Ojczyzna”, „Misterium o Miłosiernym Samarytaninie”, „Antygona”, „Duszek Śmieciuszek”. Jako aktorka zagrała w 10 przedstawieniach i przygotowała kostiumy dla 5 widowisk Sceny Teatralnej CKiS. Działała również w Biurach Organizacyjnych festiwali: Ogólnopolskie Spotkania Śpiewających Poezję RECITAL, Jazz Standard Festiwal, Siedlecki Rock Open Air Festival.

                           

-  Szczególne podziękowania kieruję dla dyrektora CKiC Waldemara Koperkiewicza. - powiedziała podczas wręczania statuetki p. Anna. - Za pracę w której mogę łączyć pasję do sztuki z wychowywaniem młodych jej adeptów.

Wnioskodawcą nagrody było Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.

 

JAROSŁAW SKROBECKI

Od 26 lat związany jest zawodowo z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Współrealizuje wszystkie przedsięwzięcia placówki, będąc m.in. ich konferansjerem, inspicjentem, realizatorem technicznym, akustykiem. Współzakładał i był członkiem grupy poezji śpiewanej „MacJaMa” prowadzonej przez Macieja Turkowskiego. W 1991 roku stworzył od podstaw Kino Studyjne „Centrum”, którym kierował przez 18 lat. Był pomysłodawcą, twórcą i prowadzącym cykle filmowe: Dni Filmu Polskiego, Młodzieżowa Akademia Filmowa, Wieczór Konesera, Wielkie Kino Na Bis, Nocne Maratony Filmowe, Edukacyjny Dyskusyjny Klub Filmowy. Dzięki tej działalności w Siedlcach pojawiały się wartościowe filmy artystyczne i edukacyjne, a publiczność miała dostęp do najważniejszych bieżących światowych i polskich produkcji filmowych.

                             

Współtwórca i współprowadzący autorski program radiowy „Na scenie i estradzie”, Magazyn Kulturalny CKiS na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Tworzy i prowadzi „Siedlecki Magazyn Kulturalny CKiS” w TV Wschód. Jest też autorem programu „Gość TV Siedlce”. Współpracował przy realizacji koncertów dla TVP w Sali Kongresowej w Warszawie: Finały Wyborów Miss Polonia, Pożegnanie XX wieku, koncerty promocyjne z udziałem gwiazd estrady „Dar Serca”.

W NovymKinie Siedlce od kilku lat kontynuuje swoje pasje związane z kinem, gdzie współtworzy popularne cykle filmowe dla mieszkańców miasta i regionu: Spotkania Filmowe, Kino Seniora, Rekolekcje Filmowe. Prowadzi także wykłady z dziedziny filmu dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Czuję się dziwnie, bo zazwyczaj jestem w innej roli przy mikrofonie. - zaczął nagrodzony. - Dziękuję za docenienie niełatwej pracy, bardzo często nienormowanej, w której staramy się realizować satysfakcjonujące i ambitne projekty artystyczne, wówczas kiedy Państwo wypoczywacie.

Wnioskodawcą nagrody była Fundacja Kultury ES-TRADA.

 

MAŁGORZATA TRZASKALIK-WYRWA

Jest wybitną ekspertką w dziedzinie sztuk muzycznych, popularyzatorką muzyki organowej i instrumentów, animatorką koncertów organowych. Od 2000 roku związana zawodowo z Siedlcami. Posiada stopień doktora w dziedzinie sztuk muzycznych, w specjalności gra na organach. Od 2002 roku jest pracownikiem Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, pełniąc funkcję wizytatora organistów oraz rzeczoznawcy do spraw instrumentów organowych. Od 2006 roku prowadzi wykłady z organoznawstwa i kameralistyki organowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest również pomysłodawcą społecznego programu „Magia Piszczałek” skierowanego do nieprofesjonalnych odbiorców muzyki organowej (dzieci, młodzież, seniorzy) mającego na celu przybliżenie konstrukcji organów i muzyki organowej w różnorodnych kręgach odbiorców.

                           


Laureatka Nagrody dwukrotnie była stypendystką Ministra Kultury w dziedzinie ochrony dóbr kultury. Otrzymała również stypendia twórcze Prezydenta Miasta Siedlce. Brała udział w wielu kursach i festiwalach muzyki organowej w Polsce i za granicą. Nagrała płyty CD z muzyką solową i kameralną na instrumentach historycznych. Bardzo ciekawym projektem dr Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwy jest także pomysł i redakcja naukowej serii wydawniczej "Instrumentarium Diecezji Siedleckiej". W 2016 roku ukazała się jej książka "Organy Diecezji Siedleckiej – katalog".

Zainteresowanie mediów lokalnych i ogólnopolskich, a także znawców sztuki organowej wzbudzają liczne międzynarodowe konferencje z cyklu: „Międzynarodowe Spotkania Organowe w Siedlcach”, połączone z kursami muzyki organowej, klawesynowej i kameralnej, konferencjami, koncertami, spacerami organowymi po Siedlcach i prezentacjami instrumentów w siedleckich instytucjach kościelnych i świeckich. Małgorzata Trzaskalik Wyrwa jest również prezesem Stowarzyszenia PRO MUSICA ORGANA zajmującego się popularyzacją organów i muzyki organowej, ze szczególnym uwzględnieniem upowszechniania problematyki związanej z ochroną i konserwacją zabytkowych instrumentów.

W kwietniu bieżącego roku album z sonatami Bacha, nagrany na zabytkowych siedleckich organach Wagnera i wydany przez Stowarzyszenie Pro Musica Organa, został uznany albumem roku 2017 i został uhonorowany prestiżową nagrodą FRYDERYK 2017 w kategorii muzyki poważnej.

- Traktuję tę nagrodę jako wyróżnienie dla siedleckich organów. Od 17 lat jestem związana z Siedlcami i zawsze spotykałam się z życzliwością władz kościelnych i samorządowych, mecenasów i tutejszej publiczności, dla tej muzyki. - dziękowała laureatka Fryderyka. - Udało się tu zgromadzić cenne instrumentarium, które docenili fachowcy z całej Europy i tutejsi słuchacze, a dzięki wierze i zrozumieniu bp Kiernikowskiego - że te znalezione strzępy drewna jakimi są teraz organy Wagnera, będą kiedyś unikalnym instrumentem - być może niedługo osiągniemy dla Siedlec jeszcze więcej. - zapewniła.

Wnioskodawcą nagrody jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

 

EDYTA WÓJCIK

Wokalistka, instruktor wokalny i pedagog. Od lat związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach, gdzie pracuje jako instruktor wokalny z dziećmi i młodzieżą. Związana z muzyką klasyczną i chóralistyką, pracowała ze śpiewakami w każdym wieku, prowadziła m.in. zajęcia emisji głosu w Chórze Miasta Siedlce, w chórze Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach oraz Chórze Seniora „Rafa”. Pomimo klasycznego wykształcenia w jej duszy zawsze był swing, jazz i muzyka rozrywkowa. Dzięki możliwości połączenia pracy z pasją, powstał m.in. projekt muzyczny „Żyj kolorowo”.

                             

Laureatka Nagrody jest również założycielką Zespołu Wokalnego Sweet Angels. Dużo uwagi poświęca pracy z młodymi wokalistami, rozwijając ich pasje w Studio Piosenki Singers, będąc autorką licznych koncertów obu zespołów. Organizuje cykl koncertów „Niedzielny Salon Muzyczny”. Zasiada jako juror konkursów piosenki, jest instruktorem warsztatów wokalnych i pomysłodawczynią Konkursu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Debiut”, w którym uczestniczą wokaliści z całej Polski. Podopieczni Pani Edyty Wójcik reprezentują nasze miasto na konkursach i festiwalach piosenki. 

- Dziękuję za docenienie mojej pracy artystycznej i osoby. Składam również podziękowania MOK-owi za współpracę, a  koleżankom i kolegom za pomoc w realizacji projektów muzycznych. - powiedziała po odebraniu "Wawrzyna". - Nie byłoby sukcesów, gdyby nie uzdolnione wokalnie dzieci i młodzież, którym tym samym dziękuję.

Wnioskodawcą jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

 

 

Mecenasi Siedleckiej Kultury

 

Statuetki i tytuły wręczono osobom i przedsiębiorstwom wspierającym finansowo i rzeczowo siedleckich pomysłodawców i animatorów kultury. Złotymi Mecenasami zostały: 

- firma Sawo–met Spółka z o.o., a instytucją o to wnioskującą był jest Miejski Ośrodek Kultury.

Firma od wielu lat wspiera kulturalne projekty MOK poprzez niekonwencjonalne formy sponsoringu rzeczowego, które polegają na przekazywaniu Ośrodkowi materiałów, farb do renowacji miejskiego amfiteatru. Pozwala to na przygotowanie amfiteatru do realizacjo wydarzeń kulturalnych w sezonie letnim.

- firma Arche S.A. - wnioskodawcą był również MOK.

Grupa Arche wspiera siedlecką kulturę poprzez angażowanie się w realizację licznych przedsięwzięć MOK. Od 2014 roku jest sponsorem Siedleckiego Jarmarku św. Stanisława, zaś od 2013 roku Siedleckich Zaduszek Jazzowych. Grupa Arche wspiera też artystów w sposób niekonwencjonalny poprzez....zapewnienie noclegów. 

- firma Frezdrom Grzegorz Kazimierczak - wnioskodawcą było Siedleckie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „BRAMA".

Frezdrom od wielu lat wspiera działania organizowane zarówno przez instytucje, jak i organizacje pozarządowe. Firma wsparła finansowo wydane przez Stowarzyszenie BRAMA publikacje "Czy Oni czasem nie są z Siedlec?" oraz "Ludzie i miejsca prawdziwe - podróże B. Skarusa". Pan Grzegorz Kazimierczak dofinansowywał wydarzenia kulturalne Stowarzyszenia.

Mecenasem Siedleckiej Kultury 2017 zostały ponadto firmy:

- PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., dla której o tytuł wnioskowały: Miejska Biblioteka Publiczna, CKiS oraz MOK.

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest patronem, sponsorem i mecenasem wartościowych przedsięwzięć kulturalnych tj.: "Koncert pod Napięciem" (sponsor główny), organizowanego w ramach Dni Siedlec z udziałem Agnieszki Chylińskiej i zespołu Afromental. Firma była też sponsorem strategicznym Festiwalu Folklorystycznego Siedlce 2016 oraz sponsorem głównym projektu Siedleckiej Książnicy "Kim będę?" , wydarzenia artystycznego dla dzieci z przedszkoli, Wioski Dziecięcej SOS, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego połączonego z premierą książki "Kim będę?" Eugeniusza Kasjanowicza.

- Zakład Utylizacji Odpadów Spółka z o.o. (wnioskodawca: CKiS).

ZUO jako firma odpowiedzialna społecznie z sukcesem włącza się w edukację artystyczną ukierunkowaną na ekologię i ochronę środowiska naturalnego. Wspiera finansowo spektakle CKiS dedykowane dzieciom i młodzieży oraz projekty sceniczne dotyczące edukacji ekologicznej.

- BMK Broker Ubezpieczeniowy Spółka z o.o. (wnioskodawca: Siedleckie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „BRAMA”).

Małgorzata Kaniewska, właścicielka firmy, wspiera działalność i inicjatyw Stowarzyszenia poprzez sponsoring publikacji, m.in.: "Brama Księżnej Ogińskiej, "W mieście Siedlcach...", "Konstanty Domagała-spełonione marzenia", jest mecenaską wystaw, pokazów, warsztatów tanecznych oraz artystycznych.

 

Galę wręczenia "Wawrzynów Siedleckich" oraz tytułów Mecenasów Siedleckiej Kultury zakończył specjalny, okolicznościowy koncert w wykonaniu zespołu Czerwony Tulipan - wykonawcę „poezji śpiewanej”

 

źr. UM Siedlce

Wawrzyny w rękach laureatów (video) komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-06-06 21:12:50

    Skrobecki dostał chyba za te lewizny filmowe za Meżeryckiego dzięki, którym się dobrze ustawił...

Dodajesz jako: |

Wydarzenia, Siedlce - więcej informacji

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez infosiedlce.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

AGW MEDIA ANETA KRAJEWSKA z siedzibą w Mordy 08-140, Czepielin 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"