:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

Zapisz dziecko na Bieg Jacka!

Wydarzenia, Zapisz dziecko Jacka! - zdjęcie, fotografia

Tegoroczny Bieg Siedleckiego Jacka zbliża się coraz większymi krokami. W ostatnią niedzielę wakacji – 27 sierpnia nasze miasto stanie się ponownie wielką biegową stolicą Mazowsza.

Przy biegach głównych – bieg na 5 km i półmaraton nie zabraknie oczywiście niezwykle popularnych biegów dla dzieci. Rywalizacja najmłodszych rozgrywana będzie po hasłem Ekologiczne biegi dla dzieci. Sponsorem głównym biegów dziecięcych jest Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach.

Wraz z ZUO chcemy uwrażliwić dzieci na tak ważne aspekty naszego życia, jak sport i dbanie o środowisko. Ekologiczne biegi mają zachęcić do uprawiania sportu i pokazać radość z biegania w połączeniu z cenną nauką uczciwej rywalizacji i zasad właściwego segregowania odpadów.

W tym roku zwiększamy pulę pakietów startowych dla dzieci do 500, czyli aż o 200 więcej niż w ubiegłorocznych zawodach! W Ekologicznych biegach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Zawody zostaną rozegrane w pięciu kategoriach wiekowych:

  1. Dziewczęta i chłopcy w wieku 5-6 lat - 200 m

  2. Dziewczęta i chłopcy w wieku 7 lat - 400 m

  3. Dziewczęta i chłopcy w wieku 8 lat - 400 m

  4. Dziewczęta i chłopcy w wieku 9 lat - 400 m

  5. Dziewczęta i chłopcy w wieku 10-12* lat - 900 m

(*dzieci urodzone po 27 sierpnia 2005 r.)

Biegi na 200 m i 400 m rozegramy na murawie stadionu piłkarskiego, dystans 900 m to tradycyjnie jedna pętla wzdłuż boisk treningowych, ulicą Poniatowskiego i Jana Pawła II.

Kolejną nowością jest elektroniczny system zapisów. Aby zapisać dziecko na bieg należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=211 podając dane dziecka oraz telefon i e-mail kontaktowy rodzica/opiekuna.
Opłata startowa za udział w biegu wynosi 10 zł od dziecka (niezależnie od kategorii wiekowej).
Opłatę tę należy uiścić przelewem elektronicznym, kartą lub przelewem tradycyjnym, postępując zgodnie ze wskazówkami w formularzu.

Po wypełnieniu formularza, automatycznie na podany adres e-mail zostanie wysłany login i hasło niezbędny do uiszczenia opłaty startowej.

W przypadku wolnych miejsc, będzie możliwość zgłoszenia dziecka do biegu w Biurze Zawodów w dniach 25-27.08.2017 r.

W ramach pakietu startowego każde dziecko otrzymuje:
- koszulkę techniczną,
- pamiątkowy medal na mecie,
- kupon na posiłek regeneracyjny.

Poza sportowymi emocjami w miasteczku biegowym na wszystkie dzieci czekać będzie bezpłatna Eko Strefa, a w niej m.in. warsztaty, zabawy, gry i konkursy związane z ochroną środowiska, ekologią i segregacją odpadów. Eko Strefa jest elementem kampanii ZUO - Siedlce? Naturalnie!
Akcja ta została zainaugurowana podczas ubiegłorocznego Biegu Jacka i cieszyła się dużą popularnością.


źr. ARM Siedlce

Zapisz dziecko na Bieg Jacka! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się