24 czerwca w Siedlcach miała miejsce szczególna uroczystość, podczas której pary małżeńskie obchodziły Złote Gody, symbolizujące 50-letni staż wspólnego życia. W Urzędzie Stanu Cywilnego zebrali się Jubilaci, by świętować wyjątkowy jubileusz, który był okazją do uhonorowania ich długotrwałych związków. Przemawiając, Prezydent Miasta Siedlce Tomasz Hapunowicz wyraził uznanie dla wspaniałych relacji, które tworzą rodziny w naszym mieście. Jubileuszowy charakter tego spotkania wzbogaciły nie tylko gratulacje, ale i artystyczne występy.
W trakcie uroczystości pary małżeńskie, które obchodziły swoje Złote Gody, otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ceremonia była okazją do wyrażenia wdzięczności za ich wieloletnie poświęcenie, szacunek oraz oddanie wobec siebie. Wśród wyróżnionych par znaleźli się Danuta i Bogdan Karczowie, Marianna i Henryk Kowalczykowie, Mirosława i Roman Królikowscy, Honorata i Andrzej Pawlakowie, a także Bogusława i Jerzy Piechowiczowie.
Uroczystość Złotych Godów obfitowała w wzruszające momenty, ciepłe słowa oraz refleksje na temat rodziny i międzyludzkich relacji. Nad szczególnym charakterem wydarzenia czuwała znakomita śpiewaczka operowa Karolina Niebrzegowska, która dostarczyła zebranym niezapomnianych wrażeń artystycznych. Warto nadmienić, że wśród gości były również rodzice artystki, co dodawało spotkaniu osobistego wymiaru. Tego dnia w Siedlcach świętowano nie tylko długoletnie małżeństwa, ale przede wszystkim miłość i wspólnotę, która trwa przez lata.
Źródło: Urząd Miasta Siedlce
Oceń: Uroczystość Złotych Godów w Siedlcach – 50-lecie pożycia małżeńskiego
Zobacz Także



