:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Zbigniew Stonoga: Jestem tu prześladowany, przeżywam tortury fizyczne i psychiczne

Informacje, Zbigniew Stonoga Jestem prześladowany przeżywam tortury fizyczne psychiczne - zdjęcie, fotografia

Zbigniew Stonoga, który od niedawna przebywa w siedleckim Zakładzie Karnym skarży się na złe warunki. Pisze o prześladowaniu a nawet torturach. Co mówi w tej sprawie Rzecznik Prasowy więzienia?

Zbigniew Stonoga, przedsiębiorca oraz działacz polityczny, został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym na Białołęce w Warszawie na początku maja tego roku. Za kratkami ma spędzić niecały rok. Jak mówi: „mam iść do więzienia za to, że jakiś samochód o wartości 50 tys. złotych został przywłaszczony przez kogoś z mojej firmy... „

W więzieniu na Białołęce Stonoga nie zagościł długo. Skarżył się na okrutne traktowanie, odmawianie leczenia, grzyb na ścianie, prowadził głodówkę. Opisywał to na swoim profilu Facebook.

Pod koniec września został przewieziony do Siedlec i wkrótce na profilu FB Zbigniewa Stonogi pojawił się wpis:

" To co robią ze mną w Zakładzie Karnym w Siedlcach jest niewiarygodne. Marek Suwiński zachowuje się tak, że jestem skrajnie zszokowany, że z prysznica w łaźni leci woda a nie gaz.

Panie Suwiński nie ma w życiu niezapłaconych rachunków. Pański rachunek będzie Pan musiał zapłacić w prokuraturze.

Jestem tu prześladowany, przeżywam tortury fizyczne i psychiczne. Na trzy miesiące zabrano mi paczki a z rodziną mam widzieć się przez plexe.

Apeluję do Siedleckich mediów, pomóżcie mi w ukaraniu Marka Suwińskiego."


 

Por. Marta Kuźma, Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach odpowiedziała na nasze zapytanie odnośnie powyższego wpisu:

Skazany przebywa Zakładzie Karnym w Siedlcach.
Zgodnie z § 24. 1. Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 grudnia 2016 r.
w sprawie regulaminu organizacyjno-porządkowego wykonywania kary pozbawienia wolności, skazany może kontaktować się ze światem zewnętrznym w tym także z mediami
w formie korespondencji oraz rozmów telefonicznych. W trakcie pobytu w zakładzie karnym skazany odmówił przyjęcia posiłków więziennych. Osadzony został poinformowany o konsekwencjach takiego zachowania: dyscyplinarnych jak i zdrowotnych, jednak skazany nie przyjmował żadnych argumentów. W związku z powyższym zgodnie z art. art. 116a pkt. 5 sporządzono wnioski o wymierzenie kary dyscyplinarnej. W związku z negatywnym zachowaniem, nie przestrzeganiem regulaminu i porządku skazany był ukarany dyscyplinarnie w postaci nagany. Nadmieniam jednocześnie, iż w trakcie niepobierania przez skazanego posiłków więziennych równolegle jednak korzystał z posiłków przygotowanych we własnym zakresie (z artykułów zakupionych w więziennej kantynie i otrzymanych w paczce żywnościowej). Głodówka osadzonego podczas jego pobytu w ZK Siedlce trwała 1 dzień. Obecnie przyjmuje wszystkie posiłki.
Należy podkreślić, iż funkcjonariusze Służby Więziennej traktują wszystkich osadzonych w sposób humanitarny z poszanowaniem ich praw i godności osobistej. Przydzielone zadania wykonują w sposób rzetelny i z należytą starannością.
Warto zaznaczyć, iż skazany wielokrotnie starał się zwrócić na siebie uwagę opinii publicznej poprzez publikowanie w mediach społecznościowych obraźliwych informacji na temat funkcjonariuszy naszej formacji oraz informacji nieprawdziwych takich jak jego rzekoma próba samobójcza w sądzie”.

 

 

zdj. i inf.  FB Profil oficjalny Zbigniewa Stonogi
 

 

 

Zbigniew Stonoga: Jestem tu prześladowany, przeżywam tortury fizyczne i psychiczne komentarze opinie

 • gość 2017-10-03 21:58:01

  Ten Pan Suwiński to tak ma.

 • Gość - niezalogowany 2017-10-04 10:18:47

  Za niewinność nie zamykają w więzieniu. A teraz trzeba się dostosować. To ma byc kara a nie wypoczynek.

 • gość 2017-10-04 19:16:43

  Przecież to gruby mitoman, nie dajcie się robić w konia. Mam nadzieję, że dojdą mu kolejne wyroki i szybko nie wyjdzie na wolność.

 • Gość - niezalogowany 2017-10-04 19:17:00

  Szczel se w łep yebac stereotypy

 • Stonoga to oszust - niezalogowany 2017-10-04 21:23:12

  Stonoga to oszust i złodziej, oszukał kilkaset osób na ponad 4 mln zł na pseudo udziały w pseudo spółkach. Wyprowadził pieniądze ze spółek i udaje że nic nie wie. Obyś siedział tam jak najdłużej złodzieju!

 • W. Wojtkowicz - niezalogowany 2017-10-04 21:24:39

  Nazywam się Waldemar Wojtkowicz, pochodzę z Namysłowa i jestem bardzo dumny ze Zbyszka. Cały czas mu naganiam ludzi, pisząc wiadomości priv i komentując na jego profilu, robiąc to zaznaczam..- z wielka dumą i zapałem. Zdaje sobie sprawę, że oszukał dużo ludzi na kilkanaście milionów złotych, ale i tak jestem dumny, że potrafił omotać tylu ludzi i wykręcił tyle afer. Osobiście nie znam podobnego typa z takimi skłonnościami i talentem do konfabulacji. Mam nadzieję, że jak wyskoczy kiedyś tam na wolność, to dalej będziemy razem działać w internecie na szkodę różnych gamoni internetowych. Zapewniam, że to niezły biznes i mam nadzieje, że Zbyszek mi sie jakoś odwdzięczy za pomoc, którą mu teraz świadczę nieodpłatnie, że weźmie mnie oficjalnie na wspólnika do podziału łupów. Czekam na niego z utęsknieniem i zapraszam wszystkich na jego profil i zachęcam do współpracy ze mną.

 • Zbigniew Ziobro - niezalogowany 2017-10-04 21:26:28

  Dopilnuję aby otrzymał surowsze więzienie i dłuższy pobyt m.in za obrazę mnie tj. ministra sprawiedliwości i prokuratora nawet o 5 lat.

 • Kosmos - niezalogowany 2017-10-05 18:09:18

  Zbysiu dokonał migracji i zaszczyca swoją obecnością moje miasteczko. Można powiedzieć, że my tera sąsiady. Może trafię na kolejne okienne oświadczenie, gdy dreptać będę do galerii.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-02 20:48:45

  Panie Zbigniewie Stonoga, mam propozycję, musi pan poprosic o pomoc przyjaciół albo jakąś Sowę... buahahahaha

Dodajesz jako: Zaloguj się

Informacje, Siedlce - więcej informacji